www.svethardware.cz
>
>
>
>

Série Call of Duty míří do Hollywoodu

Série Call of Duty míří do Hollywoodu
, , aktualita
Společnosti Activision a Blizzard zaujaly úspěchy firmů od Disney a Marvel, a tak si řekly, že se pokusí o něco podobného se svou světoznámou sérií Call of Duty. Scénáře už jsou připraveny a natáčení už bylo předběžně naplánováno.
K oblíbeným
reklama
Dnes kinům dominují filmy z prostředí komixů, a tak asi není důvod, proč by na tento úspěch nemohly navázat populární série počítačových her. Však AAA tituly už obsahují filmové scény, byť renderované, ale původně hrané opravdovými herci, a to často velice známými. A co se týče firmy Blizzard, ta už má za sebou první díl filmové série Warcraft, i když v tomto podniku figuruje jen jako jeden ze šesti producentů. Nyní se prezidenti Activision Blizzard Studios nechali slyšet, že je inspiroval úspěch filmů od Disney a Marvel, který chtějí napodobit s využitím série Call of Duty. Na té tak chtějí založit ne jeden, ale více filmů a nejsou za tím jen slova, ale už i činy.

Activision a Blizzard však nechtějí začínat filmovou sérii 2. světovou válkou a ani se nechtějí (zatím) pouštět do světa představeném v nejnovějším díle Infinite Warfare. Zaměřit se chtějí víceméně na současnost, a to Black Ops a Modern Warfare. Připraveno bylo už několik scénářů, z nichž se bude vybírat, a to s pomocí vojenských expertů a zkušených vysloužilých vojáků. Nicméně výsledné filmy nemají být přímo spojeny s ani jedním dílem herní série, takže půjde o jiné příběhy, které se sérií Call of Duty budou inspirovat a chtějí přitom vytvořit podobnou náladu

Stacey Sher a Nick van Dyk z vedení Activision Blizzard Studios přitom už mají své zkušenosti s filmovým průmyslem, a to konkrétně s prací na filmech jako Pulp Fiction, Django Unchained nebo Gattaca. Nicméně to samo o sobě nezaručuje úspěch a pokud jde o filmy založené na hrách, ty za sebou nemají zrovna úspěšnou historii a rozhodně nesbíraly tak vysoká hodnocení jako Marvelovky. Vzpomenout můžem na průměrného Hitmana, Assassin's Creed, špatný Doom, Far Cry, Max Payne či Wing Commander nebo zoufalý BloodRayne od krále filmových škvárů Uweho Bolla. Co se týče filmu Warcraft, ten nakonec neskončil s celkovým hodnocením tak špatně, i když kritici si na něm smlsli.

Uvidíme tak, co z filmové série Call of Duty nakonec vznikne a zda to bude prostě další blockbuster nebo něco neotřelého a originálního. Natáčet se začne v příštím roce.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA
Na CES 2020 startující na začátku příštího roku by společnost AMD měla představit druhou generaci architektury RDNA, a tedy i nová silná GPU Navi. To ale pochopitelně neznamená, že ta nedlouho poté dorazí na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP prozrazuje přicházející Radeon RX 5300 XT HP prozrazuje přicházející Radeon RX 5300 XT
Nyní už je jasné, že AMD začalo dodávat grafiky s čipy Navi 14, a to konkrétně Radeon RX 5500, přednostně společnosti Apple do jejích nových počítačů. Nyní nám ale půjde o grafiky RX 5300 XT, které jsou o stupeň slabší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek