reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

seznaj

Registrace: 8.8.2016
Komentářů: 23, score 2.4
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 13.4.2017 s hodnocením +10:
U většiny recenzí mě zaráží jeden fakt. A zde budu rád za Váš názor. Proč se tak málo mluví o tom, že v testech her mají Intel CPU sice menší náskok, ale běží na 99% výkonu, kdy Ryzen 5 nebo 7 se poflakuje kolem 50­-60% výkonu. Nynější hry prostě neumí využít sílu Ryzenu ­(jeho počtu jáder­), ale to se změní za dva roky. A za dva roky můžete svůj Intel CPU hodit na bazos.cz, ale Ryzen bude vše pořád zvládat skvěle. Ryzen je pro mě rozhodně lepší volbu, pokud uvažuji, že chci mít svůj počítač déle než dva roky. :­-­) To samé bylo s přechodem na 4 jádrové CPU, kdy bylo všude mraky obhájců, že je na hry lepší 2 jádro, co běží na trochu větší frekveci. Lidé co si v té době koupili dvoujádro, tak své dvoujádro už nemají, ale já mám pořád 4 jádrové core Q9300, kdy hraju na plné detaily Witchera 3.

Tento fakt si uvědomilo zatím jen pramálo webu a recenzí. :­-)
Komentář z 8.3.2017 s hodnocením +5:
Nemohu souhlasit s tímto výrokem Rafana. Na tento web chodím velice často. Pan Vítek byl zdravě pozitivní ohledně Ryzenu i celé AMD. Myslím, že jsou jeho názory nejobjektivnější z celého českého webu. Někdy jsou u autorů články poznamenané jejich názorem na věc, ale tady to necitím. A nebo mám stejný názory jako pan Vítek :­-­) Ale je to můj názor. :­-­) Chápu, že Vy můžete mít jiný názor.
Komentář z 10.8.2016 s hodnocením +5:
Dobrý den,
vysvětlím rozdíl ­"až o 39%­" ve hře Hitma nebo i jiných hrách. Dle webu computerbase.de má 2GB verze karty problém s nedostatkem paměti ­(VRAM­) narozdíl od GTX 950, která má také pouze 2GB, ale umí s ní lépe nakládat.

Referenční karta má právě 2GB, takže ty ­"pěkné­" výsledky existují díky 4GB paměti.

Můj osobní názor je, že tento porblém u některých her může opravit další update ovladačů.

Ještě upozorním na další informaci, která je zatím u nás přehlížena.

Existují testy RX 460 VS. GTX 950, ale pozor někdo má v testu GTX 950 s TDP 75W bez přídavného napájení a někdo běžnou s TDP 90W a 6­-pinovým napájením.

GTX s TDP 75w ma nižší výkon, ale i tak pěkný a stabilní. Zatím co RX 460 docela lítá, ale věřím v nápravu s novýma ovladačema.

Přeji pěkný den.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 5.5.2017 s hodnocením -2:
Chci jen napsat svůj pocit ohledně Intelu. Dnes bych si od Intelu koupil snad jen Pentium G4560, které mi příjde opravdu výhodné, ale to je asi jediné CPU od tohoto výrobce. Ale neřikám, že bych i tak neváhal. Protože i toto Pentium určitě bude mít onu věc, že Vás může odposlouchávat i při vypnutém PC. Je to ten mikro­-obvod, co si tam nechalo dát samotné FBI nebo CIA? Snad víte, kterou kauzu kolem Intelu myslím. Dle vyjádření AMD je v tomhle jejich společnost čistá a nespolupracuje s agenty, co zachranují svět, tedy hlavně americkou vládu. A zejména tu republikánskou, která chce rozkazovat celému světu a vést svoje vojáky na jiná území. :­-D

Jsem skutečně rád za AMD a Ryzen. Protože dalo lidem po letech zase možnost volby při výběru CPU. A vážně se už těším na APU s Ryzenem. Protože to mi tu dnes chybí, pokud bych stavěl počítač třeba bratránkovi do firmy nebo pro dědečka na internet.

Kde jsou ty doby, kdy Intel makal a bylo tady CORE 2. Dodnes ho mám ve třech počítačích, kterým už je dnes skoro 8­-9 let. Tam mě ještě CIA špehovat nemůže při vypnutém PC. :­-D
Komentář z 10.5.2017 s hodnocením 0:
Děkuji za informaci.
Komentář z 10.5.2017 s hodnocením 0:
APU pro desktop příjde, ale až na začátku 2018. Moje volba pro PC bratránka a dědečka. A věřím, že se bude jednat již o Zen+ v CPU části.