www.svethardware.cz
>
>
>
>

SGI bude v Altix ICE 8400 podporovat Opterony 6100

SGI bude v Altix ICE 8400 podporovat Opterony 6100
, , aktualita
Společnost SGI oznámila, že její systémy Altix ICE 8400 budou obohaceny o podporu procesorů AMD Opteron 6100. Jedná se o škálovatelné HPC systémy pro blade platformy nové generace. Altix ICE 8400 bude moci v jednom racku pojmout až 1536...
K oblíbeným
reklama
Společnost SGI oznámila, že její systémy Altix ICE 8400 budou obohaceny o podporu procesorů AMD Opteron 6100. Jedná se o škálovatelné HPC systémy pro blade platformy nové generace.Altix ICE 8400 bude moci v jednom racku pojmout až 1536 procesorových jader procesorů Opteron 6100 a plynule škálovat od 16 do 65536 výpočetních uzlů. Dokáže tak poskytnout až 14,13 TFLOPS výpočetní kapacity a až 8192 TB paměti na jeden rack.

Otevřená architektura x86 zde umožňuje používat operační systémy Novell SUSE, Red Hat nebo CentOS Linux.

Zdroj: TZ SGI
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů