www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle uvádí XPC barebone pro malá děla

Shuttle uvádí XPC barebone pro malá děla
, , aktualita
Dobře známý výrobce počítačových barebone, společnost Shuttle, si připravila základ pro malý, ale výkonný počítač. Prodávat jej bude pod označením XPC SZ170R8 a nabídne možnost využití výkonných procesorů Intel a samostatných grafických karet.
K oblíbeným
reklama
Shuttle XPC SZ170R8 také dokáže v sobě nést slušnou nabídku úložných zařízení, mezi něž tedy už dle prvního pohledu nebude patřit optická mechanika. Pro tu zde není místo, ovšem díky tomu se uvolnil prostor pro až čtyři 3,5" pevné disky, namísto nichž lze díky adaptérům PHD3 (bohužel pouze volitelné) instalovat do jedné pozice dvě 2,5" SSD. Teoreticky tak půjde do tohoto barebone umístit až osm SSD.

Shuttle si pro tento počítač vybral skříň typu kostka s jednoduchým designem. Nenabízí sice fotografie jejího interiéru (tedy až na dvě v produktovém PDF), ale my si můžeme díky fotografii zadní části snadno představit, co uvnitř najdeme. V zadní části to bude deska a jiné komponenty včetně zdroje a v přední části pak diskové pozice. Samotný přední panel skříně nese krom kontrolek a vypínače také dva porty USB 3.0 a dva audio schované za výklopnými dvířky.

Vzadu máme porty základní desky s čipsetem Z170. Jde o jistou Shuttle FZ170, kterou nám výrobce také ukáže. Hned je zřejmé, že jde o speciální desku vyrobnou na míru tomuto počítači, takže to není deska běžného formátu. Vyrobena byla tak, aby vyplnila celé dno počítače, díky čemuž se na ní vejde mnohem více prvků, než kdyby byla použita některá z desek Mini ITX. Vzadu najdeme tedy dva DisplayPor 1.2, jeden HDMI 1.4, šest USB 3.0 plus jeden kombinovaný s eSATA, RJ-45, reset CMOS a pět audio konektorů.

V Shuttle si tak mohli lépe uzpůsobit systém chlazení procesoru, který dostaneme v základním balení a vypadá skutečně dobře. Spoléhá na základnu se čtyřmi heatpipe, které vedou k žebrům viditelným skrz zadní průduchy. Tato žebra jsou společně s ventilátorem umístěna v tunelu, takže vzduch bude proudit skrz ně a pak přímo ven ze skříně. Díky tomu se jedním ventilátorem vyřeší jak chlazení procesoru, tak odvětrávání skříně. Deska obsahuje vedle jednoho PCI Express 3.0 x16 také ještě jeden x4, pokud by nám snad stačila jednoslotová grafika. Paměťové sloty máme čtyři a pokud budete chtít využít všechny čtyři pozice pro 3,5" HDD, máte tu ještě jeden slot M.2 pro 80mm karty (podpora SATA a NVMe) pro výkonná SSD. Mini PCI Express 2.0 x1 může zase nést modul s Wi-Fi a Bluetooth. Do čtyř slotů DDR4 DIMM lze vměstnat moduly s celkovou kapacitou až 64 GB.

Počítač má celkové rozměry 332 x 216 x 198 mm a jeho nedílnou součástí je napájecí zdroj, který také nemá klasický formát. Nabídne ale výkon 500 W a certifikaci 80 Plus Silver, takže díky němu si můžeme vytvořit i výkonnou herní sestavu. Cena XPC Barebone SZ170R8 bez daně byla stanovena na 322 eur, což nezahrnuje ony redukce pro 2,5" zařízení, port COM a také moduly WLAN, jež si můžeme z nabídky firmy Shuttle přiobjednat.

Zdroj: TZ Shuttle
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře