www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle XH97V: minibarebone pro tři displeje

Shuttle XH97V: minibarebone pro tři displeje
, , aktualita
Společnost Shuttle je přeborníkem ve výrobě počítačů typu barebone a nyní si připravila malý model s objemem pouze tři litry, který je určen pro procesory do socketu LGA 1150 a nabídne možnost připojení až tří displejů.
K oblíbeným
reklama
Shuttle XH97V je tedy malý barebone, který je založen na čipové sadě Intel H97 a socketu LGA 1150 pro procesory Haswell a Haswell Refresh, jež mohou mít TDP až 65 W. Do toho se pohodlně vejdou i čtyřjádrové procesory Intel Core i7, takže máma na výběr. Předpokládá se využití jejich integrované grafiky, takže nejspíše půjde o HD 4400 nebo HD 4600.

Mezi hlavní vlastnosti tohoto barebone patří možnost zapojení až třech monitorů najednou, a to s rozlišením do Full HD a případně budeme moci zapojit jeden s rozlišením 4K. K tomu poslouží dva DisplayPort plus jeden HDMI. Dále nám toto PC na zadním panelu nabídne sériový port, dva USB 3.0, dva USB 2.0, jeden eSATA, RJ-45 pro Ethernet, tlačítko pro reset BIOSu a také tři audio konektory. Vedle toho je patrné, že PC nemá vlastní zdroj, neboť k napájení poslouží konektor DC IN a externí adaptér.

Pak tu jsou ale také přední vyklápěcí panely. Pod vrchním je umístěna pozice pro tenkou optickou mechaniku a spodní skrývá přední audio porty pro sluchátka a mikrofon a pak další dva USB 2.0 i 3.0.


Dovnitř tohoto barebone se dále vejdou až tři 2,5" zařízení nebo jeden 3,5" disk. Pokud se ale rozhodneme nainstalovat mechaniku, zbyde místo už jen pro dvě 2,5" zařízení. Výrobce říká, že jeho systém je schopen pracovat v rozmezí okolních teplot od 0 do 50 °C, je navržen pro nepřetržitý provoz a vybaven heatpipe pro chlazení procesoru a jistou technologií Smart Fan. Je zřejmé, že u takovéhoto zařízení není problém s vymyšlením speciálního systému chlazení, který bude využívat heatpipe a je jasné, že by se do něj nevešel klasický procesorový chladič. Tedy vešel, ale pak bychom asi už nenašli místo pro úložná zařízení. Je ale škoda, že galerie neobsahuje fotografii interiéru tohoto barebone, i když ukázán byl malinký obrázek chladicího prvku.

Pro dokončení počítače si tedy musíme pořídit procesor s maximálním TDP 65 W pro socket LGA 1150, dále až dva moduly DDR3 SO-DIMM a také pevný disk, SSD nebo optickou mechaniku podle uvedených možností. Volitelně to jsou pak i karty pro rozhraní miniPCIe, a to jedna plné velikosti a jedna poloviční. Celkové rozměry PC jsou 240 x 200 x 72 mm, napájení obstará dodávaný 90W adaptér. Podporované OS jsou Windows 7 a 8 i Linux.

Shuttle XH97V budou prý již zanedlouho k dispozici po celém světě, ale cena zveřejněna nebyla.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář