reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Side Pro66 pro Ultra ATA/66 disky

30.8.1999, Vít Zatloukal, zpráva
Side Pro66 pro Ultra ATA/66 disky
Po Abitu nabízí Ultra ATA/66 řadič i Iwill.
Jméno firmy Iwill není tak populární jako třeba Abit nebo AOpen. Není to však tím, že by její produkty nebyly dostatečně kvalitní, právě naopak, základní desky Iwill patří k pojmům na high-end trhu. Mezi běžnými uživateli však jsou více rozšířeny levnější značky.

Side Pro66Možná se větší popularity dočká Side Pro66 - Ultra ATA/66 řadič. Pevné disky s rozhraním Ultra ATA/66 jsou už dnes běžně k dostání a v podstatě vytlačují starší Ultra ATA/33. Základních desek podporujících toto rozhraní ale ještě není mnoho, i když díky intelovskému čipu i810, který toto rozhraní podporuje, se jejich počet zvyšuje. Upgrade základní desky je ale až tím posledním, k čemu se uživatel uchyluje, nemaje jinou možnost, takže myšlenka použít speciální Ultra ATA/66 řadič je nasnadě.

Po Abitu a jeho Hot Rot 66 přichází s Ultra ATA/66 řadičem Side Pro66 Iwill. Ten je podobně jako Hot Rot vybaven dvěma IDE konektory podporující Ultra ATA/66. Ke každému z nich lze klasicky připojit dvě zařízení (master/slave), takže celkem můžete použít až čtyři Ultra ATA/66 disky. Využít lze samozřejmě i IDE řadič na základní desce, takže celkem můžete mít připojených až osm IDE zařízení. Konektory Side Pro66 jsou modré (stejně jako příslušný konektor Ultra ATA/66 kabelu) a klíčované, což usnadňuje zapojení kabelu.

Side Pro66 dokáže pracovat až na 44MHz PCI sběrnici, to znamená, že je odolný proti přetaktování. Z hlediska instalace je Side Pro66 PCI Plug & Play karta, její instalace je tedy bezproblémová.
reklama
reklama