reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Siemens představuje Siemens ST60

13.1.2004, Petr Hájek, článek
Siemens představuje Siemens ST60
Společnost Siemens oficiálně představila další přístroj z produktové řady mobilních telefonů ST - model Siemens ST60, který je zřejmým nástupcem typu Siemens ST55, jenž se na pultech objevil sotva před pár měsíci. Novinka má integrovaný digitální fotoaparát, umí zachytávat i odesílat video, má 4x digitální zoom a 16bitový displej zobrazující 65536 barev.I při váze pouhých 87 gramů má přístroj stále dost zajímavých vlastností, aby zaujal potenciálního zákazníka. Největším tahákem Siemensu ST60 je ale samozřejmě vestavěný digitální fotoaparát, díky kterému je mobil jedním z prvních přístrojů v Evropě, které zároveň pořizují statické snímky a také nahrávají videa (těch se mimochodem do 5 MB paměti příliš nevleze).


Telefonu nechybí podpora GPRS Class 10 (4 + 2), obsahuje vestavěný WAP 2.0 prohlížeč a poradí si i se spouštěním J2ME aplikací (několik her různých žánrů je již v dodávce).

Siemens ST60 rovněž obsahuje několik nástrojů, Siemensem nazývaných "life management," což ale není nic jiného než tradiční pomůcky jako je mailový klient, adresář, organizér s připomínačem, konvertor měn, kalkulačka atd. Ovladač je 5cestný a jak je nejen u Siemensu zvykem, i stisknutí do jednotlivých směrů spouští různé aplikace.

Co se týče možnosti trochu si Siemens ST60 zosobnit, tak pro hračičky ani zde nechybí 40hlasá polyfonie, jež jistě uspokojí i ty nejnáročnější fanoušky kvalitních melodií. A ještě se podívejme, copak nalezneme pro ST60 mezi příslušenstvím - Headset PTT, datový kabel se sériovým rozhraním, 750 mAh LiIon akumulátor a nabíječku použitelnou kdekoliv v EU.

Siemens ST60 značně trpí mizernou konektivitou, protože jej s vnějším světem spojíte maximálně tak přes kabel. Telefon se v nabídkách prodejců objeví ještě před koncem ledna.
Zdroj: infoSync
reklama