www.svethardware.cz
>
>
>

SilentiumPC Brutus M25: levná a dobře vybavená skříň

SilentiumPC Brutus M25: levná a dobře vybavená skříň
, , aktualita
Od společnosti SilentiumPC přichází na trh nová levná skříň s celkovým označením Brutus M25 Pure Black Case. Nejde tedy o úplně nejlevnější model a jak výrobce říká, má za úkol nabídnout slušnou kvalitu za přiměřenou cenu.
K oblíbeným
reklama
SilentiumPC Brutus M25 Pure Black Caseje vcelku jednoduchá skříň určená pro běžné počítače. Vybavena je plastovým předním panelem vyloženým perforovaným plechem, v němž máme tři záslepky pro 5,25" zařízení.

Design je vcelku nekomplikovaný a jednoduchý. Černou barvu narušuje pouze modrý pruh v horní části panelu a pak také logo firmy dole. Výrobce se také rozhodl trošku upravit boční panely, které byly vypouleny, díky čemuž se do skříně vejde vyšší procesorový chladič a za tray také kabeláž. Ve specifikacích se uvádí, že je možné nainstalovat až 158 mm vysoký chladič. Je tedy vidět, že vypoulení bočnic bylo spíše nutností, protože kolem 158 mm na výšku má řada věžovitých modelů se 120mm ventiltátory.

Přední panel skříně nám nabídne čtečku karet SDXC a také regulátor ventilátorů se třemi rychlostmi, takže půjde nejspíše o jednoduché přepínání mezi 12, 7 a 5 V. Za všemi těmito prvky, tedy i dvěma porty USB 2.0, jedním USB 3.0 a audio konektory, je pak jednoduchá dokovací stanice pro HDD či SSD s rozhraním SATA.

Ještě co se týče prostoru uvnitř skříně, pak je možné instalovat až 320 mm dlouhé karty a pro napájecí zdroj je tu místa více než dost. V tiskové zprávě to sice není uvedeno, ale diskové šachty vypadají na to, že poskytnou místo pro tři pevné disky a stejně tolik SSD. Optické mechaniky pak bude možné instalovat bez použití šroubků. Specifikace na stránkách výrobce to potvrzují, přičemž u středové šachty můžeme posunout přepážku a z 2,5" pozic udělat 3,5". A někde by ještě měla být jedna další pozice vyhrazená pro 2,5" zařízení.

Pro chlazení skříně je možné instalovat až pět 120mm ventilátorů, a to dva dopředu, dva nahoru a jeden dozadu, přičemž výrobce v základním balení dodá jeden přední a jeden zadní ventilátor. A nyní už k ceně. Ta byla stanovena na 999 Kč nebo 39 euro. Dle výpisu z Heureky to ale vypadá, že se skříň do obchodů ještě nedostala.

Zdroj: TZ SilentiumPC
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů