www.svethardware.cz
>
>
>

SilentiumPC Brutus M25: levná a dobře vybavená skříň

SilentiumPC Brutus M25: levná a dobře vybavená skříň
, , aktualita
Od společnosti SilentiumPC přichází na trh nová levná skříň s celkovým označením Brutus M25 Pure Black Case. Nejde tedy o úplně nejlevnější model a jak výrobce říká, má za úkol nabídnout slušnou kvalitu za přiměřenou cenu.
K oblíbeným
reklama
SilentiumPC Brutus M25 Pure Black Caseje vcelku jednoduchá skříň určená pro běžné počítače. Vybavena je plastovým předním panelem vyloženým perforovaným plechem, v němž máme tři záslepky pro 5,25" zařízení.

Design je vcelku nekomplikovaný a jednoduchý. Černou barvu narušuje pouze modrý pruh v horní části panelu a pak také logo firmy dole. Výrobce se také rozhodl trošku upravit boční panely, které byly vypouleny, díky čemuž se do skříně vejde vyšší procesorový chladič a za tray také kabeláž. Ve specifikacích se uvádí, že je možné nainstalovat až 158 mm vysoký chladič. Je tedy vidět, že vypoulení bočnic bylo spíše nutností, protože kolem 158 mm na výšku má řada věžovitých modelů se 120mm ventiltátory.

Přední panel skříně nám nabídne čtečku karet SDXC a také regulátor ventilátorů se třemi rychlostmi, takže půjde nejspíše o jednoduché přepínání mezi 12, 7 a 5 V. Za všemi těmito prvky, tedy i dvěma porty USB 2.0, jedním USB 3.0 a audio konektory, je pak jednoduchá dokovací stanice pro HDD či SSD s rozhraním SATA.

Ještě co se týče prostoru uvnitř skříně, pak je možné instalovat až 320 mm dlouhé karty a pro napájecí zdroj je tu místa více než dost. V tiskové zprávě to sice není uvedeno, ale diskové šachty vypadají na to, že poskytnou místo pro tři pevné disky a stejně tolik SSD. Optické mechaniky pak bude možné instalovat bez použití šroubků. Specifikace na stránkách výrobce to potvrzují, přičemž u středové šachty můžeme posunout přepážku a z 2,5" pozic udělat 3,5". A někde by ještě měla být jedna další pozice vyhrazená pro 2,5" zařízení.

Pro chlazení skříně je možné instalovat až pět 120mm ventilátorů, a to dva dopředu, dva nahoru a jeden dozadu, přičemž výrobce v základním balení dodá jeden přední a jeden zadní ventilátor. A nyní už k ceně. Ta byla stanovena na 999 Kč nebo 39 euro. Dle výpisu z Heureky to ale vypadá, že se skříň do obchodů ještě nedostala.

Zdroj: TZ SilentiumPC
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek