www.svethardware.cz
>
>

Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s

Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s
, , aktualita
Společnost Silicon Motion si připravila trojici nových kontrolerů, které mají společné to, že budou využívány pro nová SSD pro rozhraní PCIe 4.0 a NVMe 1.4. Jde o jeden pro low-end, jeden pro mainstream a zbylý pro hi-end. 
K oblíbeným
reklama
Silicon Motion tak chce svými kontrolery pokrýt celé spektrum moderních SSD pro PCIe 4.0 a NVMe 1.4, přičemž s vysokým výkonem tu máme model SM2264, pro střední třídu pak SM2267 a nejslabší modely zužitkují SM2267XT bez podpory DRAM coby cache. 
 
 
Dle výrobce mají všechny tři nové kontrolery zbrusu nový návrh, který zahrnuje všechny jemu dostupné nové hardwarové funkce včetně optimalizace pro rozhraní PCIe 4.0. Vedle toho je tu jistým způsobem rozšířená funkce pro korekci chyb nebo ochrana před rušením od elektromagnetického záření. Máme tu ale i nějaké konkrétní specifikace. 
 
Výkonný SM2264 zahrnuje čtyři jádra ARM R8, čtyři 16Gb/s linky PCIe a celkem osm NAND kanálů, každý s propustností 1600 MT/s. Pro výrobu byl použit 12nm proces a co se týče výkonu výsledných SSD, ta mohou dosahovat rychlosti sekvenčního čtení a zápisu až 7400 a 6800 MB/s s cca milionem IOPS (náhodné čtení či zápis 4 kB). Silicon Motion také uvádí, že jeho SM2264 byl už testovaný s nejnovější generací pamětí 3D TLC a QLC NAND Flash. 
 

Model

SM2267XT

SM2267

SM2264

Rozhraní

PCIe Gen4 x4

PCIe Gen4 x4

PCIe Gen4 x4

Verze PCIe 

NVMe 1.4

NVMe 1.4

NVMe 1.4

Počet kanálů NAND Flash

4

4

8

Čipů na kanál

4

8

8

DRAM

ne

ano

ano

Max. výkon

Sekvenční čtení

3.900 MB/s

3.900 MB/s

7.400 MB/s

Sekvenční zápis

3.500 MB/s

3.500 MB/s

6.800 MB/s

Náhodné čtení 4K

500K IOPS (HMB)
200K IOPS (bez HMB)

500K IOPS

1000K IOPS

Náhodný zápis 4K

500K IOPS

500K IOPS

1000K IOPS

 
Zbylé dva kontrolery jsou na tom s ohledem na výkon velice podobně, ostatně mají i podobné označení, ovšem SM2267XT jednak neumožní využít DRAM cache a také podporuje méně zařízení (paměťových čipů) na kanál, takže nabídne i nižší kapacity výsledných SSD. 
 
Dle Silicon Motion si už řada výrobců vybrala jeho kontrolery pro své produkty. SM2264 už jsou k dispozici v podobě vzorků, zatímco oba slabší už vstoupily do masové produkce. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu
Na rozdíl od DIY trhu je postup AMD v průzkumech na Steamu pomalý, ale zato vytrvalý. Nyní tu máme nové statistiky, které také ukazují popularitu grafických karet, kde se na předních místech nic nezměnilo, ovšem to se dalo čekat.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny
Epic Games Store se chystá potěšit příznivce žánru cRPG, a to hned dvojitou nadílkou. Připravil si totiž na příští týden hry Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition, které bude nabízet zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek