SilverStone Raven RVZ01: libo malé a tenké herní PC?

SilverStone Raven RVZ01: libo malé a tenké herní PC?
, , aktualita
SilverStone si pro nás přichystal čtyři nové fotografie své skříně Raven RVZ01, která je určena pro malé, ale výkonné počítače se základní deskou formátu Mini ITX. Sama o sobě je malá a nízká, takže spíše než PC tak bude výsledný počítač připomínat konzoli
K oblíbeným
reklama
SilverStone Raven RVZ01 tak sleduje moderní trend, čili čím dál větší oblibu výkonných herních komponent, které jsou přitom prostorově úsporné. V tomto ohledu je novým příspěvkem do nabídky základní deska MSI Z87I GAMING AC a grafika GTX 760 GAMING OC ITX.

Přesně tuto sestavu využila i firma SilverStone při prezentaci své nové skříně Raven RVZ01, jež je určena právě pro sestavy se základní deskou Mini-ITX. Do takových dnes můžeme nainstalovat i výkonný čtyřjádrový procesor rodiny Intel Core včetně nejnovějších Haswell.

Prozatím nám výrobce ještě neprozradil technické specifikace nové skříně, ovšem leccos můžeme vyčíst z fotografií. Máme tu prostor pro základní desku, přičemž pro chladič procesoru tu bude na výšku kolem 9 cm. Před deskou je pak prostor pro klasický zdroj ATX, jenž bude foukat vzduch do strany.

Pak je zde trošku nečitelná levá část skříně, v níž má být prostor pro tenkou optickou mechaniku, minimálně dvě 2,5" zařízení a snad i jedno 3,5". Především je tam ale prostor pro grafickou kartu s plnou výškou, která se do této skříně vejde jen naplocho. K tomu samozřejmě potřebuje adaptér, tzv. riser card a zde také plastovou konstrukci, která ji bude držet. Pokud se podíváme na poslední obrázek, pak z toho vyplývá, že grafická karta by mohla být i o mnoho delší, než je zobrazená GeForce od MSI. Sice by se pak obsadil přední prostor pro optickou mechaniku, ovšem tu už můžeme v dnešní době oželet.

Prozatím také není známo, kdy a s jakou cenou má SilverStone Raven RVZ01 dorazit na trh. Spekuluje je, že by to mohlo být ještě tento rok.

Zdroj: SilverStone - Facebook
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů