www.svethardware.cz
>
>
>

Širokoúhlé LCD Dell nabídne rozlišení 3440 x 1440

Širokoúhlé LCD Dell nabídne rozlišení 3440 x 1440
, , aktualita
Společnost Dell zařadí do své nabídky nové LCD, které disponuje obrazovkou s poměrem stran 21:9 a nabídne také slušné rozlišení 3440 x 1440. Vypadá to tedy, že Dell se začíná rozjíždět, neboť nedávno představil dva nové monitory s rozlišením Ultra HD.
K oblíbeným
reklama
A to je jen, dobře, neboť monitorů s vysokým rozlišením je na trhu zatím jen pár a oznámení každého nového kusu slibuje jejich rozšíření a pokles cen. Nedávno tedy Dell ohlásil příchod 24" monitoru UP2414Q a 28" P2815Q a ještě předtím se ohlásil 31,5" Dell UP3214Q. Všechny tyto tři modely mají společné rozlišení Ultra HD, čili 3840 x 2160.

Nyní tak Dell ohlašuje další LCD, jež zaujme nejen svým rozlišením, ale také širokoúhlým poměrem stran 21:9. Jedná se o model U3415W s rozlišením 3440 x 1440, jež mu umožní zobrazit vedle sebe dva nebo i tři dokumenty, a snadno tak nahradí vícemonitorovou soustavu. Nicméně v porovnání s rozlišením Ultra HD jde o panel, který obsahuje o cca 40 procent méně pixelů, čemuž odpovídá i zmenšení pracovní plochy.

Dell U3415W by měl nabídnout panel typu IPS LCD, který pochází z továren firmy LG Electronics, ovšem zatím o něm nejsou známy žádné další technické podrobnosti. Co se týče ceny, pak zatím můžeme vycházet z porovnání s 27" panely s rozlišením WQHD, které stojí cca 400 euro, takže u této novinky můžeme očekávat cenovku s částkou přibližně 500 euro.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů