www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix má výkonnější 176vrstvé 4D NAND Flash

SK Hynix má výkonnější 176vrstvé 4D NAND Flash
, , aktualita
Společnost SK Hynix přináší na trh nové paměti pro SSD disky a podobná úložná zařízení, které mají již 176 paměťových vrstev. A nejen v tom mají být lepší oproti předchůdcům, máme tu i vyšší výkon. 
K oblíbeným
reklama
SK Hynix tak představuje konkrétně 176vrstvé paměti 4D NAND Flash, přičemž označení 4D tu není proto, že by snad výrobce převibroval do vyšší dimenze. Jde čistě jen o marketing, který tím značí, že se zde využívá design Periphery under Cell, který umístěním ovládacích obvodů pod buňky šetří místem na čipu. Krom toho tento design známe už dlouho. 
 
 
Všímat si můžeme jiných a především nových vlastností ohlášených pamětí, které zatím zahrnují 512Gb verze s buňkami TLC, které firma během listopadu rozeslala svým partnerům. 
 
 
Krom navýšení počtu vrstev se záznamovými buňkami na 176 tu máme dle výrobce také vyšší výkon. 
 
 
Jedná se o třetí generaci 4D NAND Flash od SK Hynix, které mají poskytnout o více než 20 % vyšší výkon při čtení z jednotlivých buněk a také vyšší rychlost "přenosů dat" o 33 % na 1,6 Gbps, což výrobce ale nijak neupřesňuje, respektive nevysvětluje, co konkrétního si pod tím máme představit. Půjde ovšem nejspíše maximální rychlost čtení, kterou měly předchozí 128vrstvé verze na 1,2 Gb/s, čili navýšení o třetinu vychází právě na 1,6 Gb/s. 
 
Výsledné produkty založené na nových pamětech od SK Hynix přinesou nejdříve výrobci mobilních zařízení v rámci nových UFS modulů a očekává se navýšení propustnosti při čtení o 70 % a zápisu o 35 %. 
 
Co se týče SSD pro počítače, pak tyto paměti se dostanou do prvních modelů někdy v polovině příštího roku.
 
Zdroj: SK Hynix


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů