www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SK Hynix opět slibuje brzkou dostupnost pamětí HBM2 pro GPU Vega 10

SK Hynix opět slibuje brzkou dostupnost pamětí HBM2 pro GPU Vega 10
, , aktualita
Společnost SK Hynix zveřejnila dokument, dle nějž má pro tento kvartál připraveny první paměti HBM2 pro grafické karty. Jedná se o 4GB pouzdra, která by se měly hodit pro karty s čipem Vega 10.
K oblíbeným
reklama
O grafických čipech AMD Vega 10 už víme, že využijí celkem dvě paměťová pouzdra s čipy HBM2, přičemž právě ty už má její partnerská společnost SK Hynix připraveny pro tento kvartál. Dříve se přitom mluvilo o tom, že GPU Vega 10 má vedle sebe nést dvě 8GB pouzdra pro celkových 16 GB paměti, ale to se ještě uvidí, jak to celé bude.

Nutno poznamenat, že plány firmy SK Hynix se ohledně výroby pamětí HBM2 postupem času značně lišily. Ve třetím kvartálu roku 2016 firma mluvila o tom, že pro to samé období připraví 2Gb/s (celkově 256GB/s) verze i 1,6 Gb/s (204,8 GB/s) verze. O kvartál později v plánech zbyly pouze rychlejší paměti s neznámou dostupností a nyní tu máme pomalejší s dostupností na tento kvartál. To by tak GPU Vega 10 poskytovalo celkových 8 GB paměti a 409,6 GB/s propustnosti, což by bylo z hlediska kapacity lepší, ale z hlediska výkonu výrazně horší oproti GPU Fiji s HBM1. Ovšem AMD nemusí využívat jen paměti firmy SK Hynix, i když s nimi jistě počítala. Ještě je tu Samsung a ten má své HBM2 připraveny.

AMD také pochopitelně nemusí využívat pouze dvě pouzdra HBM2, ale čtyři právě jako v případě Fiji, i když pokud ano, pak ve světě herních karet se s nimi setkáme jen těžko. Stejně tak nám herní Vega 10 asi nenabídne 16 GB paměti, což by vyžadovalo osmivrstvé HBM2, které Hynix dle svých materiálů ani neplánuje a ani Micron se Samsungem je nemají k dispozici.

Je tak docela možné, že Vega 10 využije 8 GB paměti HBM2 pracující jen s propustností 410 GB/s.

V portfoliu firmy Hynix je také zajímavá absence pamětí GDDR5X, na něž spoléhá aktuální generace hi-end herních karet NVIDIA s čipy Pascal. Ty využívají paměti od firmy Micron a můžeme se opět ptát, zda AMD ve své plánované sérii Radeonů RX 500 vůbec chce využít paměti GDDR5X. To vše jen dokazuje, jak málo toho víme o chystaných Radeonech.

Nakonec můžeme zmínit opět kartu Radeon RX 490, která dle dřívejších odhadů už dávno měla být tu buď jako lepší Polaris, nebo jako dvoučipová verze, ale ostatně stejně tak se nelze divit, že nedorazila. Opět byla zmíněna, a to v požadavcích pro využití High Resolution Texture Pack pro Fallout 4. Aktuálně už ji tam nenajdete.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek