www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix postaví megatovárnu za 106 miliard dolarů

SK Hynix postaví megatovárnu za 106 miliard dolarů
, , aktualita
Společnost SK Hynix se rozhodla investovat do nového továrního komplexu, který ji dle dostupných informací přijde na 120 bilionů jihokorejských wonů. Projekt již dostal zelenou od jihokorejského ministerstva.
K oblíbeným
reklama
Objem 120 bilionů jihokorejských wonů je v přepočtu 2,358 bilionů korun či přes 106 miliard amerických dolarů, čili jde o cca 40 procent českého hrubého domácího produktu. Společnost SK Hynix je připravena tyto peníze investovat do nové megatovárny či velkého továrního komplexu, který vybuduje pochopitelně v Jižní Koreji. 
 
 
Informuje o tom Yonhap News Agency, dle níž už tento projekt dostal zelenou od jihokorejského ministerstva obchodu. Nejde ovšem ze strany SK Hynix o impulzivní rozhodnutí na základě aktuální situace na trhu, ale o dlouhodobě plánovaný komplex ve městě Jongin, čili asi 50 kilometrů jižně od Soulu. 
 
A co bude schopna továrna za 106 miliard dolarů vyrábět? Počítá se s plochou 4,15 čtverečných kilometrů a kapacitou 800.000 waferů měsíčně. Pro srovnání, TSMC označuje své továrny jako MegaFab v případě, že dosahují kapacity alespoň 25.000 waferů měsíčně, či přesněji jde o počet waferů, které v daném měsíci továrna začne zpracovávat, neboť to už běžně trvá mnohem déle, než jeden měsíc. A v případě, že jde o 100.000 waferů, označuje TSMC takovou továrnu za GigaFab a aktuálně jich provozuje celkem šest. 
 
Čili SK Hynix si staví továrnu, která vydá za osm GigaFab dle škatulek firmy TSMC, čili ve světle toho už vypadá investice 106 miliard dolarů vcelku adekvátně. V továrně se pochopitelně budou vyrábět paměťové čipy (DRAM či NAND Flash) a také jisté paměti příštích generací, přičemž stavět se začne ještě v tomto roce a poprvé se má výroba rozjet v roce 2025. To ale ještě pochopitelně zdaleka nepůjde o plnou kapacitu. 
 
SK Hynix mimochodem kupuje od Intelu jeho NAND Flash divizi za 9 miliard dolarů, což ještě musí schválit příslušné úřady. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek