Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
4.2.2022, Jan Vítek, aktualita
Už několik týdnů se mluví o tom, že kvůli klesající poptávce už není situace na trhu s PC tak napjatá jako dříve, což samozřejmě nemusí platit stejnou měrou pro všechny komponenty. Co nám k tomu poví Gavin Baker?
Deluxa (225) | 6.2.202221:48
GeForce RTX 3060 stoji v nasich eshopoch 800­-850eur, ked ju vobec maju skladom. ­(20.5tis czk­) Neviem odkial si vytahujete tie ceny ako zajace z klobuka ze 16tis :D to pobavilo. Ani us a uk retailers nemaju take ceny a tam si pripocitajte dovoz a clo to vas vyjde cca na 1000eur za kartu co ma stat 200­-250eur. Neviem kedy tato srackoidna bublina na vytahovanie penazi z oviec splasne ale pevne verim ze coskoro.
Odpovědět1  0
kuban (123) | 4.2.202219:50
za devatero vodami a devatero řekami, byla nebyla, jedna nedostupná grafická karta střední třídy
ležela si hezky v krabičce, nechala se nakládat a vozit, až najednou seděla ve skladu s cenovkou, za kterou by se nemusela stydět ani katra nevyšší řady, nejvyšší třídy a nejvyššího výkonu, vykládáná zlatem a špičkovými kondenzátory
toho samého dne šel kolem kryptobuznabaron, sebral jí a přidal jako otroka k sobě do rigu

a karta pilně těžila a těžila a jestli netěží, tak plave vyhozená v oceánu a pomalu se rozpadá, dokud se za asi milion let úplně nerozpadne
Odpovědět3  3
vespala (6) | 6.2.202217:26
ANO soudruzi, když letí nahoru ceny ­"věcí­" pro život nezbytných, obvykle padají dolů ceny ­"věcí­" pro život zbytečných. Dle ­"vědců­", už skoro 100 000 let!
Odpovědět0  0
Bison (826) | 4.2.202216:34
skladové zásoby narástli pre nepredané PC a komponenty v poslednom štvrťroku ktorý bol prepadákom, a nový nezačne inak....firmy sa budú snažiť narvať sklady na 100% aby udržali vysoké ceny a potom sa toho rýchlo zbavia rovnako ako sa to robí v obchode. Nedostatok sa tak stáva úž len snom pre ziskuchtivých podvodníkov. Každý predajca predáva vždy posledný kus , aby mohol vyložiť nový posledný ks...
Odpovědět0  0
MarianTN (37) | 4.2.202213:59
Či bude starý hardware uvoľnovať cestu novému na pôde GPU o tom bude rozhodovať len hlavne situácia v oblasti kryptomien. Vývoj a ich situácia má hlavný podiel na tom, ako bude trh vyzerať.

Nejaká nedostupnosť súčastiek atď.. má vplyv fakt len úplne minimálny. Aj keby žiadna nedostupnosť nebola, tak jednoducho ­"krypto skúpí­" viac, než dnes a rozdiel prakticky nebude:­)

Nejde o to uspokojiť poptávku hráčov, atď.. ale krypta. Ktorá, je kolísavá, ale zároveň technicky dosť neuspokojiteľná. Aj keby vyrábali NVIDIA, AMD o desaťtisíce kariet viac. I tak to zmizne:)
Odpovědět2  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.