www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Skype nyní neukazuje IP adresy, chrání zejména online hráče

Skype nyní neukazuje IP adresy, chrání zejména online hráče
, , aktualita
Aplikace Skype v nové verzi už neumožní zjistit IP adresu svých uživatelů. Díky tomu by měl lépe chránit online hráče, kdy poražení protivníci mohli zjišťovat IP adresy vítězů a mstít se jim. Skrytí IP adresy bude ve výchozím nastavení aplikace.
K oblíbeným
reklama
Velmi oblíbená aplikace Skype doposud umožňovala dostat se k IP adresám svých uživatelů, což mohl být bezpečnostní problém a nepříjemnost pro soukromí na síti. Cílí tím především na online hráče, kde mělo docházet k tomu, že poražení protivníci při znalosti Skype jména mohli zjistit IP adresu těch, kteří nad nimi vyhráli. Poté mohli nechat provést DDoS útoky, které vítěze odstavily nebo alespoň výrazně zpomalily internetové připojení.


Skype logo


Pochopitelně, z tohoto kroku mohou profitovat i jiní uživatelé a nemusí jít jen o hráče. Novinka přijde do všech verzí aplikace pro nejrůznější platformy a stačí tedy jen updatovat na novou verzi. Schování IP adresy bude ve Skypu ve výchozím stavu, nebude tedy třeba nic zapínat.

Zdroj: pcworld.com, betanews.com
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek