www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Skype před belgickým soudem, nechtěl vydat záznam telefonátu policii

Skype před belgickým soudem, nechtěl vydat záznam telefonátu policii
, , aktualita
Skype stojí před belgickým soudem, protože hájí soukromí svých uživatelů a odmítl poskytnout nahrávky telefonních hovorů dvou podezřelých. Kde končí soukromí jednotlivých osob a kde začínají obecní zájmy? Jaký máte názor vy?
K oblíbeným
reklama
Skype ctil soukromí svých uživatelů a odmítl belgické policii vydat záznamy hovorů mezi dvěma podezřelými osobami, a to i přesto, že mu to soud už jednou přikázal. Proto nyní před soudem v Mechelenu bude stát samotný Skype (potažmo Microsoft, který jej vlastní). Ten se bude konat 10. června a má rozhodnout, zda se i na VoIP služby vztahují stejné podmínky jako na běžné telefonní operátory. Ty totiž dle zákonů musí záznamy vydávat.


Skype logo


Zatímco státní zástupci jsou toho názoru, že i VoIP služby spadají pod telefonní operátory dle belgického práva, Skype je jiného názoru. Pokud bude uznán vinným, bude muset vydat záznamy a bude jej čekat i pokuta. A jak to vidíte vy? Měl by Skype vydat tyto záznamy?

Zdroj: pcworld.com, theregister.co.uk
Měl by Skype vydat telefonní záznamy a měl by být považován za operátora?
V anketě šlo hlasovat od 27.5.2015 do 16.6.2015. Počet hlasujících: 14
Ano, měl by je vydat a je operátorem 36 % 36% Ano, měl by je vydat, ale operátorem není 21 % 21% Ne, neměl by je vydat, přestože je operátor 7 % 7% Ne, neměl by je vydat, operátorem není 36 % 36%
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek