www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Skype před belgickým soudem, nechtěl vydat záznam telefonátu policii

Skype před belgickým soudem, nechtěl vydat záznam telefonátu policii
, , aktualita
Skype stojí před belgickým soudem, protože hájí soukromí svých uživatelů a odmítl poskytnout nahrávky telefonních hovorů dvou podezřelých. Kde končí soukromí jednotlivých osob a kde začínají obecní zájmy? Jaký máte názor vy?
K oblíbeným
reklama
Skype ctil soukromí svých uživatelů a odmítl belgické policii vydat záznamy hovorů mezi dvěma podezřelými osobami, a to i přesto, že mu to soud už jednou přikázal. Proto nyní před soudem v Mechelenu bude stát samotný Skype (potažmo Microsoft, který jej vlastní). Ten se bude konat 10. června a má rozhodnout, zda se i na VoIP služby vztahují stejné podmínky jako na běžné telefonní operátory. Ty totiž dle zákonů musí záznamy vydávat.


Skype logo


Zatímco státní zástupci jsou toho názoru, že i VoIP služby spadají pod telefonní operátory dle belgického práva, Skype je jiného názoru. Pokud bude uznán vinným, bude muset vydat záznamy a bude jej čekat i pokuta. A jak to vidíte vy? Měl by Skype vydat tyto záznamy?

Zdroj: pcworld.com, theregister.co.uk
Měl by Skype vydat telefonní záznamy a měl by být považován za operátora?
V anketě šlo hlasovat od 27.5.2015 do 16.6.2015. Počet hlasujících: 14
Ano, měl by je vydat a je operátorem 36 % 36% Ano, měl by je vydat, ale operátorem není 21 % 21% Ne, neměl by je vydat, přestože je operátor 7 % 7% Ne, neměl by je vydat, operátorem není 36 % 36%
reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře