reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Snižování produkce chipsetů i845/i865 nahrává společnostem SiS a VIA

11.7.2005, Milan Šurkala, aktualita
Snižování produkce chipsetů i845/i865 nahrává společnostem SiS a VIA
Intel omezil výrobu chipsetů i845 a i865 a jejich nedostatek tak nahrává společnostem SiS a VIA. SiS vedle zvýšení výroby chipsetů pro AMD64 plánuje také zvýšit výrobu levných čipových sad pro procesory Intel a zaplnit tak místo zmíněných...
Intel omezil výrobu chipsetů i845 a i865 a jejich nedostatek tak nahrává společnostem SiS a VIA. SiS vedle zvýšení výroby chipsetů pro AMD64 plánuje také zvýšit výrobu levných čipových sad pro procesory Intel a zaplnit tak místo zmíněných dvou sad Intelu. Dále se mluví o představení chipsetu SiS662, který má být vylepšením chipsetu SiS661.


VIA se sice chce více prosadit v high-end segmentu, ale zvyšující poptávka po levných chipsetech také není k zahození. Nejlepší prodej má čipová sada VIA P4M266a, která je na trhu už od roku 2002. Výroba tedy vzroste, ale VIA narozdíl od SiS již neplánuje jakkoli upgradovat stávající low-end chipsety pro procesory Intel.

Zatímco v první polovině tohoto roku tvořily PCIe chipsety firmy VIA asi 10% celkového počtu, odhaduje se, že jejich podíl do poloviny roku příštího překročí 50%. Pro společnosti VIA i SiS nadále mluví fakt, že Intel má v plánu již brzy definitivně ukončit výrobu čipových sad i845/i865.

Zdroj: www.digitimes.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama