www.svethardware.cz
>
>

Sociální sítě zablokovaly Donalda Trumpa, některé i na neurčito

Sociální sítě zablokovaly Donalda Trumpa, některé i na neurčito
, , aktualita
Protesty ve Washingtonu, které doprovázely ukončení aktivního úřadování prezidenta Donalda Trumpa a které si vyžádaly několik lidských životů, zasáhly i sociální sítě. Ty kvůli závadnosti příspěvků mazaly prezidentovy komentáře, někdy i blokovaly účty.
K oblíbeným
reklama
Ukončení aktivního úřadování prezidenta Donalda Trumpa rozhodně není hladké a je plné nesouhlasů. To vyústilo dokonce v protesty ve Washingtonu, které si vyžádaly několik lidských obětí. "Veselo" ale bylo i na sociálních sítích, kde Trump opětovně prohlásil výsledky voleb za "ukradené", a že to nejen druhá strana dobře ví. Sociální sítě ale poslední dobou přistoupily ke striktnějšímu vyhodnocování obsahu např. co se týče lživých informací o výsledcích voleb nebo podněcování násilí.
 
Donald Trumpilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Aby se tak násilnosti ještě nestupňovaly, většina velkých sociálních sítí přistoupila k zablokování závadných příspěvků a některé dokonce k zablokování celého Trumpova účtu. YouTube tak smazal Trumpovo video stejně jako Facebook. Ten prezidentovi zablokoval účet nejprve na 24 hodin, později na 2 týdny a nyní je ban nastaven na neurčito. Twitter žádal Trumpa o smazání 3 tweetů, které porušovaly podmínky, a zakázal mu vytvářet další po dobu 12 hodin. Na neurčito Trumpovi odstavil účet i Twitch a v případě Shopify byla pozastavena činnost obchodu trumpstore.com, kde se prodávaly propagační produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek