www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony kvůli nedostatku PS5 prodlouží výrobu starších PS4

Sony kvůli nedostatku PS5 prodlouží výrobu starších PS4
, , aktualita
Ceny a dostupnost moderních herních konzolí na tom rozhodně nejsou tak, jako grafické karty, alespoň ne v případě českého trhu. Sony se ovšem rozhodlo, že i tak ještě prodlouží výrobu staré verze, čili PlayStation 4. 
K oblíbeným
reklama
Konzole PlayStation 4 jsou ve své původní podobě hardware z roku 2013, který tak je a ještě nějakou dobu bude stále aktuální. Z rozhodnutí firmy Sony by se přitom mohlo zdát, že se tyto konzole budou prodávat za podstatně nižší ceny oproti PlayStation 5 a budou navíc mnohem lépedostupné, ale pokud jde o náš trh, realita je jiná. 
 
 
Ve skutečnosti už ceny ihned dostupných PS4 nejsou vůbec takové, aby koupě této staré konzole byla zajímavá. Motají se kolem částky deseti tisíc korun a pod ni se dostávají 500GB verze a nad ní se pohybují už 1TB či 2TB modely. Právě za jejich cenu už se dá sehnat i digitální verze (bez mechaniky) konzole PS5, i když musíme počítat s tím, že si na dodání počkáme. A pokud budeme chtít svou PS5 ihned, pak už se vyplatí sáhnout spíše po klasické verzi s mechanikou, která bývá skladem k dispozici za cca 16.500 Kč, což bohužel platí i pro skladové digitální verze. 
 
Z toho nám pak vyplývá, že stačí trošku trpělivosti a můžeme mít doma moderní PS5 v podstatě za cenu staré PS4, zatímco zásoby PS4 Pro se už spíše doprodávají za už zcela nezajímavé ceny. Je ale pravda, že velké obchody prodávají i PS4 na objednávku, a to už i za cca 8 tisíc korun, ale i to je cena, která nás nutí vážně uvažovat o dalším šetření na PS5. To by se všal případně mohlo změnit, pokud se vedení firmy Sony mělo rozhodnout ve výrobě PS4 pokračovat, jak uvádí Bloomberg
 
Původně se prý Sony rozhodlo ukončit výrobu PS4 ještě během roku 2021, ale nakonec je bude vyrábět ještě v tomto roce, neboť je jejich produkce snadnější, levnější, léty prověřená a zřejmě je tu i zájem zákazníků. Sony přitom obvykle vyrábí starší konzole ještě rok po nástupu nových, ale tentokrát učiní výjimku.
 
Teprve ale také uvidíme, co to bude znamenat, čili jaké konkrétní verze budou dále vyráběny a zda to platí také pro PS4 Pro, s čímž ale nelze počítat, když tyto výkonnější verze jsou už nyní nabízeny jen vzácně. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek