www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity

Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
, , aktualita
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
K oblíbeným
reklama
Sony PlayStation 5 nabízí 667 GB využitelného prostoru na svém SSD, což na první pohled nevypadá tak špatně, ovšem vzhledem k dnešním nenažraným hrám to není nijak slavné, zvláště když vezmeme v úvahu možnosti rozšíření kapacity. Stačí si nainstalovat pět her, a to Call Of Duty: Modern Warfare, Destiny 2, The Elder Scrolls Online, Red Dead Redemption 2 a Call Of Duty: Black Ops 4 a máme plno, i když zde jsme si pochopitelně pro efekt vybrali z těch opravdu nejvíce nenažraných her. 
 
 
Společnost Sony má ale v rukávu jeden trumf, který dosud nevyužila, a sice prostý slot M.2 pro NVMe SSD, který umožní rozšířit základní prostor pro instalace her, ovšem příslušná podpora dosud nebyla zajištěna. Dle Bloombergu to Sony umožní někdy v průběhu letošního léta, kdy vypustí do světa novou verzi firmwaru, která slot M.2 "odemkne".
 
Ovšem ani pak nebude možné do něj nainstalovat cokoliv nám přijde pod ruku a bude třeba si vybrat jeden z certifikovaných modelů, ale lze očekávat, že ty dohromady nebudou představovat nic speciálního a půjde spíše o obdobu testovaných a schválených pamětí RAM pro základní desky, a to pochopitelně s jistými požadavky na výkon. 
 
Nový firmware také vedle toho umožní, aby se ventilátor pro chlazení konzole mohl točit na vyšších rychlostech, což v průběhu léta jistě přijde vhod. Dle Techspotu je to také spojeno s odpadním teplem, které budou produkovat nově instalovaná SSD, ale ta těžko přispějí k celkovému objemu tepla zásadním způsobem. 
 
Společnost Sony ale zatím ještě odmítla sdělit cokoliv bližšího o tom, kdy bude dostupný slot M.2 odemknut. Detaily budou prý sděleny veřejnosti někdy později.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře