reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sony vykáže na každém Playstation3 ztrátu $100

30.6.2005, Milan Šurkala, aktualita
Sony vykáže na každém Playstation3 ztrátu $100
Výrobní náklady na jeden Playstation3 prý dosáhnou $490, kdežto jejich prodejní cena bude činit $399. Jen procesor Cell, grafický čip RSX od nVidie a BluRay optická mechanika stojí $100 za každou komponentu. Ztrátu $100 pro první rok prodeje...
Výrobní náklady na jeden Playstation3 prý dosáhnou $490, kdežto jejich prodejní cena bude činit $399. Jen procesor Cell, grafický čip RSX od nVidie a BluRay optická mechanika stojí $100 za každou komponentu. Ztrátu $100 pro první rok prodeje za každý kus PS3 Sony musí překousnout díky agresivní cenové politice Microsoftu, jehož Xbox 360 bude stát $299. Ovšem Microsoft na každém Xboxu rovněž prodělá asi $100. Celková ztráta na první rok bude pro Sony asi kolem 1 miliardy dolarů.Ovšem zřejmě se to vyplatí. Alespoň s tím Sony počítá. Za první rok prodeje Playstation2 také vykázaly ztrátu 458 milionů dolarů, ale za druhý a třetí rok už Sony vydělalo 1,8 miliardy dolarů. Tentokrát to nebude tak růžové. Ztráta se odhaduje lehce přes 1 miliardu dolarů a to ještě musí započítat 1,8 miliardy dolarů, které spolkl vývoj procesoru Cell. Zisk by pak měl přijít díky masové produkci konzolí, kdy díky tomu klesnou výrobní náklady a samozřejmě se také něco získá z licenčních poplatků. Projekt Playstation3 by tak mohl být ztrátový po tři roky od uvedení na trh.

Zdroj: www.bit-tech.net
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama