reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sony začne testovat čipy pro PlayStation 3 již příští týden

22.4.2006, Jiří Kovka, aktualita
Sony začne testovat čipy pro PlayStation 3 již příští týden
Mnohými hráči očekávaná herní konzole PlayStation 3 se znovu o krůček přiblížila vašim domovům. Bude to ještě s určitostí nějaký čas trvat, ale podle zpráv z Taiwanu začne Sony příští týden testovat čipy pro PlayStation 3. Sony plánuje produkci...
Mnohými hráči očekávaná herní konzole PlayStation 3 se znovu o krůček přiblížila vašim domovům. Bude to ještě s určitostí nějaký čas trvat, ale podle zpráv z Taiwanu začne Sony příští týden testovat čipy pro PlayStation 3.

Sony plánuje produkci jednoho milionu konzolí Sony PlayStation 3 měsíčně a celkem hodlá vyprodukovat cca 6 milionů konzolí do konce března 2007. Nejedná se o nejnesmělejší plán, zvláště pak vezmeme-li v úvahu náklady na jejich výrobu.Jedná se o to, že náklady na výrobu nové generace konzolí jsou neúměrně vysoké. Podle společnosti Merrill Lynch je nejnákladnější Blu-ray disková mechanika ($350 USD). Další nákladnou komponentou konzole je procesor, který bude Sony stát nejméně $230 USD. Grafický procesor RSX od NVIDIE za $70 USD a 256 MB GDDR3 pamětí přijde Sony na $50 USD. Celkově se cena může vyšplhat na hodnotu kolem $900 USD jen za výrobu. Připočítáme-li pak různé marže, vyjde nám zcela nehorázná suma.

Zařízení podobného typu se prodávají za cenu kolem $500 USD a Sony PlayStation 2 seženete za pouhých $130 USD. Analytikové společnosti Merrill Lynch věří, že zhruba za 3 roky by se mohla cena PlayStationu 3 pohybovat na únosné hranici $320 USD. V té době lze očekávat hromadnou produkci Blu-ray mechanik a také výrobu Cell procesorů pomocí 65nm technologie, pohánějící PlayStation 3.

Ti bohatší si budou užívat hraní na Sony PlayStationu 3 již zanedlouho, všichni ostatní si budou muset bohužel ještě pár let počkat. K mání je však stále PlayStation 2 a to již za “hubičku”.

Zdroj: www.xbitlabs.com
reklama