www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sound BlasterAxx - nová zvuková zařízení od Creative

Sound BlasterAxx - nová zvuková zařízení od Creative
, , aktualita
Creative Technology zase jednou učinila významnější krok kupředu a představila světu novou rodinu externích zvukovek/reproduktorů Sound BlasterAxx (Axx jako "Axxelerated"). Jedná se o externí zvukovou kartu se zajímavým designem s podsvícenými...
K oblíbeným
reklama
Creative Technology zase jednou učinila významnější krok kupředu a představila světu novou rodinu externích zvukovek/reproduktorů Sound BlasterAxx (Axx jako "Axxelerated"). Jedná se o externí zvukovou kartu se zajímavým designem s podsvícenými dotykovými tlačítky na vrcholu věže s šestihranným základem. Podporuje počítače PC, Mac, ale dokonce i moderní mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony či tablety (Android, iOS), k nimž se připojí pomocí rozhraní Bluetooth. Co se týče kvality zvuku, ta má být samozřejmě dle Creative supr dupr nejlepší na světě a v přilehlých galaxiích.

Sound BlasterAxx byl vytvořen s ohledem na jednoduché a bezproblémové řešení, což by dle Creative v případě klasické PC karty neplatilo. Krom toho má platit i nové paradigma - Sound Blaster nemá jen tvořit zvuk, ale také má poslouchat uživatele a přizpůsobit se svému okolí, ať to znamená cokoliv.

Dále má potřebovat jen minimum energie a nabídnout z USB rozhraní napájené stereo reproduktory pro základní ozvučení, k tomu technologii SBX Pro Studio Surround. Využívá nový zvukový procesor SB-Axx1 vycházející z předchozích čipů používaných v Sound Blasterech, takže nabízí stejné vlastnosti jako ony. Setkáme se zde tedy i se souborem technologií SBX Pro Studio (Crystalizer, Surround, Smart Volume, Dialog Plus a Bass) a také s CrystalVoice pro komunikaci (Acoustic Echo Cancellation, Noise Reduction, Smart Volume, Voice Focus a VoiceFX).

Konkrétně Creative nabídne Sound BlasterAxx SBX 20, SB10 a SBX 8 - první dva s Bluetooth, ale SBX 8 pouze s USB. Model SBX 20 má výšku 410 mm a průměr 91 mm a má také vstup Aux-in. SBX10 má stejné funkce, pouze je menší a SBX 8 je nejmenší. Jiné specifikace o těchto produktech firma nezveřejnila.

Sound BlasterAxx SBX 20 přijde v srpnu s cenou 200 USD, SBX 10 a SBX 8 přijdou již v červenci za 150 a 100 USD.

Zdroj: TZ Creative
reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek