reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

SOYO Whitney SY-7IWA

, , zpráva
SOYO nabízí hned tři modely nových základních desek s Whitney i810 čipsetem.
Výrobce základních desek SOYO oznámil tři desky nové generace pro procesory Intel Celeron s podporou Socket 370. Použitý intelovský čipset 810 s kódovým označením Whitney umožňuje použití procesorů až do frekvence 500 MHz. Základní desky budou mít integrovanou grafiku (AGP) a zvukový čip 3D. Toto "integrované" řešení by mělo přispět ke snížení ceny PC. Základní desky ponesou označení SY-7IWA (ATX), SY-7IWB (Baby AT) a SY-7IWM (MicroATX) a nabídnou tak uživatelům levný a dostupný upgrade stávající výpočetní techniky.

Čipset Intel 810 integruje AGP VGA grafiku s paměťovým kontrolérem, který zpřístupňuje paměť pro video přímo z operační paměti. Všechny SOYO základní desky založené na Whitney podporují grafiku (na boardu) v módu 2x/1x AGP a video paměť o velikosti 4MB (SDRAM) a digitální výstup plochou obrazovku DFP (Digital Flat Panel). Navíc integrovaná grafika zaručuje uživatelům přidání DVD mechaniky bez nutnosti montáže nové grafické karty. Součástí desky je i konektor pro modem s funkcí voice.

Charakteristika (technická specifikace) desek

Přímo na základní desce je integrován dvojitý Ultra DMA 33/66 E-IDE port, USB interface pro následující generaci periferií, dva RS-232 sériové porty, jeden paralelní port, připojení floppy mechaniky s podporou 120 MB LS-120 Super Disks, IrDA (infra) port; PC98 ACPI power management a podpora Wake-on LAN.

Pro pokročilé uživatele a hráče počítačových her SOYO implementoval do BIOSu novou stránku, tzv. SOYO COMBO Setup. Ten umožní uživatelům individuální nastavení systému základní desky bez nutnosti použití přepínačů. Nastavením parametrů je tedy pro uživatele velmi snadné a mohou tak vyladit svůj systém k nejvyššímu výkonu. Nastavení frekvence sběrnice FSB je možné v 16-ti krocích v rozsahu od 66 do 100 MHz. SOYO integroval do svých desek hardwarový monitoring, který "hlídá" základní provozní parametry a je schopen upozornit uživatele (alarmem) na jakékoli nepatřičné změny. O nastavení a informaci aktuálních parametrů informuje Hardware Doctor Software, který je součástí dodávky. Všechny desky jsou připraveny pro rok 2000 (Year 2000 compliant).

Rysy jednotlivých modelů

SY-7IWA Maximální velikost operační paměti je 512MBs (SDRAM 168-pin DIMM). ATX základní deska se čtyřmi 32-bit PCI sloty bus-mastering a jedním 32-bit PCI slave slotem, a jedním ISA slotem.

SY-7IWB Baby AT základní deska s maxmální velikostí op. paměti 512MB (3x 168-pin DIMM). Určena pro levný PC trh a Internetové terminály. Obsahuje 3 PCI sloty.

SY-7IWM Dosahuje stejných technických parametrů jako SY-7IWB, ale v provedení MicroATX.

Základní desky SOYO s intelovským čipsetem Whitney jsou především určeny pro levný počítačový trh a předpokládaný cena by se měla pohybovat okolo 100 $.


Zdroj CoolInfo
reklama
reklama
reklama