www.svethardware.cz
>
>
>
>

SpaceX Inspiration4 vzlétá se 4 civilisty v noci směrem na orbitu Země

SpaceX Inspiration4 vzlétá se 4 civilisty v noci směrem na orbitu Země
, , aktualita
Na Netflixu běží už přes týden dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space. Mapuje čtveřici civilistů, kteří se se SpaceX vydají do Vesmíru na orbitu Země. Chcete-li, můžete za pár hodin sledovat přímý přenos.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem jsme vás informovali, že se na Netflixu objeví dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space. Mapuje vesmírnou misi Inspiration4 od SpaceX, která má za úkol vybrat 200 mil. USD pro nemocnici Jude Children’s Research Hospital v Memphisu v Tennessee, která se věnuje dětem s rakovinou. Nahoru do Vesmíru na orbitu Země poletí na 3 dny 4 civilisté, kde každý reprezentuje jinou vlastnost.
 
 
Jared Isaacman je velitelem mise, zaplatil všem čtyřem letenky a reprezentuje "vedení". Hayley Arceneaux je 29letou zdravotní sestrou ve zmíněné nemocnici a jako dítě zde byla hospitalizována s rakovinou kosti, reprezentuje tak "naději". Dr. Sian Proctor je pilotkou a profesorkou biologie, jejím celoživotním snem bylo se vydat do Vesmíru. To je spojeno i s tím, že její otec byl jedním z těch, kdo pomáhali navigovat misi Apollo 11. Sám Armstrong mu poděkoval za pomoc, věnoval mu autogram, a Proctor ho po několika desítkách let opatrování jako rodinného dědictví vynese do Vesmíru. V tomto případě reprezentuje "prosperitu". Posledním bude Christopher Sembroski, který byl šťastným vítězem losování mezi těmi, kteří nemocnici věnovali peníze. Reprezentuje tak "štědrost".
 
 
První 4 díly dokumentu jsou už k dispozici na Netflixu. Mapují přípravy na misi i zákulisí celé akce včetně životních zlomů všech protagonistů i příběhy některých lidí ze SpaceX. Občas se tu mihne i Elon Musk, tomu je ale v dokumentu dáván minimální prostor a nezastiňuje tak ostatní. Za pár hodin dojde k onomu letu, ke kterému vše směřuje. Letové okno začne v noci, ve čtvrtek 16. září ve 2:02. Sledovat to můžete na Internetu a nejen na Netflixu. Živý přenos z příprav a letu bude k dispozici na YouTube kanále Netflixu od 1:00, nicméně na kanále SpaceX bude mapování událostí rozsáhlejší a začne už dnes ve 21:45.
 
Zdroj: space.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů