reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Specifikace AMD Live! uvolněny

11.3.2006, Milan Šurkala, aktualita
Specifikace AMD Live! uvolněny
Doba přeje multimediálním počítačům schopným zastoupit plnohodnotně funkce nejen počítače, ale i televize či DVD přehrávače. K tomuto účelu má Intel své Viiv (čti "vajv"), AMD přišlo s konkurenčním produktem Live! Konečně uvolnilo specifikace...
Doba přeje multimediálním počítačům schopným zastoupit plnohodnotně funkce nejen počítače, ale i televize či DVD přehrávače. K tomuto účelu má Intel své Viiv (čti "vajv"), AMD přišlo s konkurenčním produktem Live! Konečně uvolnilo specifikace kladené na tyto počítače.Počítače splňující specifikaci AMD Live! musí obsahovat procesor AMD Athlon 64 FX nebo Athlon 64 X2, není tedy striktně vyžadován dual-core procesor jako u Intelu. Operačním systémem musí být buď Windows XP Media Center Edition nebo Windows Vista. Pevný disk musí být pro rozhraní Serial ATA a diskové pole RAID je vyžadováno s Athlony 64 FX.

Grafická karta může být jedna, ale klidně i dvě (opět vyžadováno s Athlony 64 FX), podmínkou je, že nebude mít problémy se zobrazováním grafického uživatelského rozhraní Aero nového OS Windows Vista. Dalším požadavkem je low-RPM zdroj, tedy zdroj s pomaloběžným ventilátorem, který zajistí tichý chod počítače.

Dále je nutno vybavit počítač AMD Live! DVD-RW vypalovačkou a alespoň 1GB RAM. AMD Live! však nespecifikuje technologii spojení se set-top boxem, wifi 802.11 je vedena jako "na přání", volba dalších spojení záleží také na výrobci. Podle AMD si mohou výrobci počítačů zvolit libovolný chipset a tím zajistit nejlepší možnou volbu pro dané účely.

Zdroj: www.extremetech.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama