www.svethardware.cz
>
>
>
>

Specifikace Core i7 Extreme "Ivy Bridge" na světě

Specifikace Core i7 Extreme "Ivy Bridge" na světě
, , aktualita
Intel v této době nemá potřebu spěchat s novými procesory, které patří k desktopové špičce. Na trhu tak stále jsou Core i7 Extreme Edition, jež jsou stále založeny na jádrech Sandy Bridge-E, i když další generace desktopových procesorů (Ivy...
K oblíbeným
reklama
Intel v této době nemá potřebu spěchat s novými procesory, které patří k desktopové špičce. Na trhu tak stále jsou Core i7 Extreme Edition, jež jsou stále založeny na jádrech Sandy Bridge-E, i když další generace desktopových procesorů (Ivy Bridge) je již dávno na trhu. Nicméně nyní se již objevily alespoň základní specifikace chystaných Ivy Bridge-E, které se objeví s číselným označením 4000 využitým také nejnovější generací desktopových procesorů Haswell.

S jádry Ivy Bridge-E se mají objevit (alespoň prozatím) tři nové procesory Core i7-4960X, Core i7-4930K a Core i7-4820K, z nichž dva prvný nabídnou šest jader a poslední čtyři. Oproti dnešním Sandy Bridge-E by toho neměly nabídnou o moc více. Očekávat můžeme mírná vylepšení, jaká přinesly oproti klasickým Sandy Bridge dnešní Ivy Bridge, čili konkrétně pokročilejší výrobní proces a o něco vyšší pracovní frekvence. Limit TDP zůstane stejný, a to 130 W (s výjimkou dnešního Core i7-3970X).

Výhodou nových procesorů bude kromě již uvedeného ještě možnost pracovat s rychlejšími paměťmi 1866 MHz, takže se bohužel nedočkáme více jader, i když by to mělo být technologicky možné. Na druhou stranu aspoň zůstane stejný socket, čili LGA 2011. Nicméně v druhé polovině tohoto roku se mají objevit procesory Xeon (Ivy Bridge-EP) se dvanácti fyzickými jádry a 30 MB L3 cache, což už platí za slušný pokrok oproti osmi jádrům a 20 MB L3 cache v Sandy Bridge-EP.

Procesory Core i7-4960X, Core i7-4930K a Core i7-4820K však prý můžeme očekávat na trhu pravděpodobně až v listopadu.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář