reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Specifikace grafické karty AMD Radeon HD 7950 oznámeny

, , aktualita
Specifikace grafické karty AMD Radeon HD 7950 oznámeny
Po nedávno oznámeném Radeonu HD 7970 byly nyní odhaleny specifikace i o něco levnějšího Radeonu HD 7950 založeného na stejné architektuře jako HD 7970. Je v něm totiž stejné jádro Tahiti, nicméně byly zde zakázány některé výpočetní jednotky...
Specifikace grafické karty AMD Radeon HD 7950 oznámeny
Po nedávno oznámeném Radeonu HD 7970 byly nyní odhaleny specifikace i o něco levnějšího Radeonu HD 7950 založeného na stejné architektuře jako HD 7970. Je v něm totiž stejné jádro Tahiti, nicméně byly zde zakázány některé výpočetní jednotky (Compute Units) a jádro bylo přejmenováno na Tahiti Pro.

Podle nepotvrzených informací se jedná konkrétně o čtyři jednotky, což znamená snížení počtu Stream procesorů z 2048 u HD 7970 na 1792. Dále je jasné, že je u této karty použito 112 texturních jednotek a 3 GB GDDR5 paměti fungující na 5 Gbps. Šířka paměťové sběrnice a počet jednotek ROP však zůstává neznámý.
Oficiálně nebyl oznámen ani takt paměti a jádra, to by mělo nicméně fungovat na frekvenci mezi 800 MHz a 900 MHz. Přítomna je i technologie ZeroCore pro šetření elektrické energie, díky které se karta zcela vypíná, pokud je počítač nepoužíván nebo monitor vypnut. Nakonec zde nechybí podpora pro PCIe 3.0, DirectX 11, jeden výstup DVI, jeden HDMI a dva mini-DisplayPort.

Cena Radeonu HD 7950 zůstává neznámá, ale předpokládá se, že jej bude možné zakoupit za přibližně €384. První kusy by se měly objevit v prodeji v lednu příštího roku.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
reklama
reklama