www.svethardware.cz
>
>
>
>

Specifikace Tiger Lake-U ukazují na výrazně vyšší základní takt

Specifikace Tiger Lake-U ukazují na výrazně vyšší základní takt
, , aktualita
První 10nm procesory Intelu byly velice nepřesvědčivé kusy křemíku a přišly v době, kdy jsme ještě ani netušili, jak dlouho jejich výrobce ještě bude muset setrvat na 14nm procesu. Generace 10nm+ ale může být už jiná. 
K oblíbeným
reklama
První 10nm procesor Intelu v podobě Core i3-8121U přišel na trh již v roce 2018 a nepředvedl nic zajímavého. O rok později pak následovaly už ne Cannon Lake, ale Ice Lake, které můžeme označit za první 10nm generaci, která se ale dotkla jen mobilních PC a vedle ní musela naskočit ještě nová 14nm generace.
 
Po Ice Lake budou letos následovat Tiger Lake a my se můžeme podívat na nové informace o Tiger Lake-U s tím, že Ice Lake pouze ve dvou případech dokázaly dosáhnout či překonat v rámci základního taktu hranici 2 GHz, což se týká jen těch nejvýkonnějších čipů s TDP 28 W. Vše navíc je otázka nevyzpytatelného turba.
 
 
Máme tu záznam o procesoru Tiger Lake-U, který je vybaven 4 fyzickými jádry s Hyperthreadingem (4C/8T) a udává základní takt 2,8 GHz, což nevypadá vůbec špatně, pokud má jít o úsporné mobilní čipy, a to s udávaným TDP do 25 W (či 28 W?) a navíc s novými procesorovými jádry Willow Cove. Vedle toho i odladěné 14nm Comet Lake-U se na takovou základní frekvenci ani zdaleka nedostaly a končí v případě 4C/8T verzí na 1,8 GHz.
 
 
Tiger Lake se mají dostat do alespoň některých notebooků chystaných na letošní rok v rámci projektu Athena. K zahození by pak rozhodně neměla být ani jejich grafika s 96 EU, která už nebude zařazena do 11. generace iGPU Intel, čili jakéhosi přechodu mezi dnes nejvíce rozšířenou 9. generací a Xe. Má to být právě už Xe, s jejíž pomocí chce Raja Koduri přeběhlý od AMD ospravedlnit svou existenci v Intelu. 
 
Poukázat také můžeme i na konkrétní model Core i7-1185G7, jenž by měl mít základní frekvenci dokonce na 3 GHz a jasné je také to, že Tiger Lake-U jsou stále ve vývoji a jejich takty mohou ještě vzrůst. Nová mobilní APU Ryzen 4000 generace Renoir by tak mohla v druhé polovině tohoto roku získat více než důstojné soupeře.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínský SMIC získal dalších 2,8 mld. USD, jakou výtěžnost má jeho 14nm proces? Čínský SMIC získal dalších 2,8 mld. USD, jakou výtěžnost má jeho 14nm proces?
Čínský smluvní výrobce počítačových čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) opět vystrkuje růžky a vypadá to, že o něm uslyšíme stále častěji. Aktuálně si zařídil navýšení kapitálu o 2,8 miliardy dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velké Navi od AMD dorazí před novými herními konzolemi Velké Navi od AMD dorazí před novými herními konzolemi
Společnost AMD potvrdila, že první produkt založený na nové verzi architektury Navi, kterou známe prostě jako Navi 2, bude GPU na desktopové grafické kartě. To znamená, že nové konzole dorazí až poté. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray" Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray"
Moderní technologie přináší kdysi nevídané možnosti. Jedním z výdobytků moderní doby je 3D tisk a obecně aditivní výroba. V Austrálii takto úspěšně zkouší technologii cold spray pro jednodušší opravy ponorek mimo doky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen
HP představilo monitor X24c, který je svou úhlopříčkou sice malý, ale poloměrem zakřivení překonává všechny dosavadní monitory od HP. A potěší také cenou. Mezi další herní novinky od HP patří myši z řady Vector.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa
Zaměstnancům Facebooku se nelíbí postoj jejich šéfa, Marka Zuckerberga. Ten totiž na rozdíl od Twitteru nehodlá nijak blokovat příspěvky amerického prezidenta Donald Trumpa, které hodnotí jako zavádějící nebo agresivní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů