
Společnost Backblaze ve svých tzv. Storage Pods provozuje RAIDová pole s kapacitou až 180 TB. Celkem pak tato firma provozuje více než 27 tisíc pevných disků, a to od výrobců Seagate, WD, Hitachi, Toshiba a Samsung. Nicméně ve srovnání jsou zahrnuty pouze disky Hitachi, Seagate a Western Digital. Firma uvádí, že disky Western Digital Green 3TB a všechny Seagate a Toshiba byly ze srovnání vyjmuty, protože dle Backblaze byly příliš nespolehlivé, za což prý mohly silné vibrace od masy pracujících disků a také to, že jde o úsporné modely, jež v daném prostředí často zastavovaly své plotny, což jim dlouhodobě škodilo. Pro velké servery jsou prostě určeny specializované disky, jako je třeba řada WD Red. Navíc jde i o to, že disků Toshiba a Samsung firma Backblaze provozuje dohromady jen pár desítek, z čehož by se těžko mohly vyvozovat nějaké závěry.

Podívejme se tedy na zveřejněné výsledky, a to v souhrnném grafu, zatímco podrobné informace o jednotlivých modelech najdete v tabulkách na blogu Backblaze. Toto srovnání si neoblíbí zvláště firma Seagate, u níž se ukazuje v porovnání s WD a především Hitachi velmi vysoké procento selhání, a to až 14 procent za rok. Vedle toho tu je i časový graf, který udává, kolik procent disků daných značek přežije po dobu tří let. Po jednom roce jsou výsledky srovnatelné, ale zatímco disky WD a Hitachi přeživší první měsíce už zpravidla drží, u Seagate jde o postupný sestup až na 73,5 %.
Nicméně to neznamená, že všechny disky některé značky jsou dobré nebo špatné, na to je třeba si pročíst tabulky na blogu Backblaze. Co se týče firmy Seagate, v dobrém světle se ukázal 4TB model Seagate Desktop HDD.15 (ST4000DM000), alespoň dle dosavadních zkušeností, které nejsou tak dlouhé jako u jiných modelů. Od Western Digital pak zpráva doporučuje 3TB disk WD Red (WD30EFRX), ovšem dle údajů mají nejvyšší spolehlivost modely Hitachi GST Deskstar 5K3000 (HDS5C3030ALA630) a Hitachi Deskstar 7K3000 (HDS723030ALA640), oba s kapacitou 3 TB a 0,9 % havarovaných disků za rok.
Zdroj: Backblaze