www.svethardware.cz
>
>
>

Spoluzakladatel Skype spouští konkurenční službu Wire

Spoluzakladatel Skype spouští konkurenční službu Wire
, , aktualita
Služba Skype sloužící především k VoIP hovorům přišla již před více než deseti lety a od té doby párkrát vystřídala svého majitele. Nyní se její spoluzakladatel rozhodl, že vytvoří novou konkureční službu Wire.
K oblíbeným
reklama
Skype tedy od svého založení vyrostl a naposledy jej v roce 2011 koupil Microsoft za slušnou sumičku 8,5 miliardy dolarů a vytvořil z něj novou divizi. Spoluzakladatel Skypu Janus Friis se rozhodl, že nyní své zkušenosti zúročí a představil novou službu Wire, která bude Skypu přímo konkurovat. Prozatím je tato služba k dispozici pro mobilní operační systémy iOS 8 a vyšší a Android 4.2 a vyšší a z těch desktopových jde pouze o OS X 10.9. Uvidíme tedy, kdy přijdou i verze pro Windows, ať už desktopové nebo Windows Phone.

Friis ke spuštění Wire řekl, že Skype byl spuštěn před více než deseti lety a od té doby se mnoho změnilo. Dnes uživatelé očekávají hovory a zasílání zpráv zdarma a "každý" nosí svůj osobní počítač v kapse. Je tedy na čase vytvořit nový nejlepší komunikační nástroj, který bude dobře vypadat a bude funkční, což má být právě Wire.

Firma stojící za novou aplikací odhalila, že tým pracující na Wire čítá více než 50 lidí, kteří dříve pracovali ve společnostech Apple, Microsoft, Nokia a Skype.Například spoluzakladatel a CEO Wire, Jonathan Christensen, dříve pracoval na vedoucích pozicích ve Skype pod Microsoftem a CTO, Alan Duric, se zase podílel na Caminu, což má být prohlížeč pro OS X a je spoluzakladatel norské telekomunikační firmy Telio.

Co nám tedy Wire umožní? Uživatelé budou moci sdílet fotografie, videa na YouTube a hudbu na SoundCloud. Vedle toho budou samozřejmě moci telefonovat pomocí VoIP a diskutovat i ve skupinách. Tvůrci také slibují aplikace, jež nám umožní se "zaměřovat na komunikaci a média, ne na uživatelské rozhraní samotné aplikace". Uvidíme, co to bude znamenat.

V současné době je služba Wire zdarma a bez reklam, což samozřejmě nemůže dlouho vydržet. Postupem času se plánuje zavést vylepšená služba, která už bude placená, plus podpora HTML5, WebRTC a video chat v reálném čase. Zatím si můžeme volat přes VoIP a pak máme možnost i přesouvat hovory mezi zařízeními, tedy třeba z počítače na mobilní telefon.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře