www.svethardware.cz
>
>

Spotify má 20 milionů předplatitelů, zvyšuje hodnotu nad 8 miliard

Spotify má 20 milionů předplatitelů, zvyšuje hodnotu nad 8 miliard
, , aktualita
Streamovací služba Spotify zaznamenala výrazný nárůst platících předplatitelů na nynějších 20 milionů. Pro další vývoj pak získala přes půl miliardy dolarů a celková hodnota společnosti nyní přesahuje 8 miliard dolarů.
K oblíbeným
reklama
Spotify to nemá moc jednoduché. Delší dobu je ve ztrátě, mnoha se nelíbí ani jejich bezplatný plán s reklamami. Nicméně v poslední době bude mít Spotify možná argument k dobru, neboť počet platících uživatelů (od kterých jde většina příjmů společnosti) se pomalu zvyšuje. Zatímco v květnu 2014 využívalo Spotify 40 milionů lidí, z čehož platilo 10 milionů (25 %), v lednu 2015 pak z 60 milionů uživatelů platilo 15 milionů (rovněž 25 %), nyní je to 75 milionů, z čehož je platících okolo 20 milionů. Podíl platících tedy lehce vzrostl na necelých 27 %. Počtem uživatelů se těsně dotahuje na vedoucí Pandoru, která má 79,2 milionu posluchačů.


Spotify logo


Do Spotify v poslední době investovalo několik firem jako jsou Goldman Sachs Group Inc., Baillie Gifford & Co., Discovery Capital Management, Lansdowne Partners, Rinkelberg Capital, Senvest Capital. Např. TeliaSonera investovala 115 milionů dolarů (1,4 % akcií) a celkově se investice výše zmíněných společností vyšplhaly na 526 milionů dolarů. Hodnota společnosti nyní dosahuje 8,53 miliardy dolarů. Spotify zároveň oznámilo, že autorům a vydavatelstvím od svého vzniku vyplatilo již více než 3 miliardy dolarů. Otázkou nicméně zůstává, jak s dalšími čísly zamíchá nová služba Apple Music.

Zdroj: bloomberg.com, buzzfeed.com
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů