Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spotify mělo údajně končit s podporou Windows Phone, zpráva byla popřena

14.3.2016, Milan Šurkala, aktualita
Spotify mělo údajně končit s podporou Windows Phone, zpráva byla popřena
Dnes se na internetu objevily zprávy, že Spotify skončí s podporou své mobilní aplikace pro operační systém Windows Phone 8.x. Proti tomu se zvedla velká vlna nevole. Zpráva údajně vyšla ze samotného Spotify, byla ale také popřena a objeví se nová aktualizace.
Internetem dnes kolují zprávy, že Spotify hodlá ukončit podporu mobilní verze aplikace pro Windows Phone 8.x. Aplikace prý bude nadále k dispozici, ale už nevyjdou žádné nové verze, které by opravovaly chyby nebo přinášely nové funkce. Ohledně verze pro Windows 10 bylo řečeno, že není jisté kdy a zda se vůbec tato verze objeví. Toto vše vzniklo na základě údajného e-mailu od Spotify na dotaz uživatele, kdy bude updatována aplikace ve verzi pro mobilní Windows. Tedy žádná oficiální informace.


Spotify logo


Tato zpráva pochopitelně vyvolala obrovskou nevoli, neboť i přesto, že mobilní verze operačního systému Windows nejsou příliš rozšířené, dotýká se to milionů uživatelů. Mnoho z nich ve fórech vyjádřilo svůj nesouhlas tím, že chtějí zrušit předplatné. Nicméně na diskuzním fóru Spotify je odpověď přímo od Spotify (uživatelka Meredith), která zmiňuje, že se chtějí posunout dál a hodlají vylepšit podporu Windows 10 dalším updatem na verzi 5.2, která by měla být dostupná v průběhu dneška.

S Windows 10 tedy problémy nebudou a patrně si tak Spotify užijí nadále i majitelé starších verzí WP 8.x. Zároveň byli uživatelé vyzváni k vyjádření názoru na tvorbu univerzální aplikace pro Windows 10. Prozatím to vypadá na velký zájem o univerzální verzi.

Zdroj: windowscentral.com, gsmarena.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.