www.svethardware.cz
>
>
>

Square Enix se rekordně dařilo, ale zbavuje se IO Interactive

Square Enix se rekordně dařilo, ale zbavuje se IO Interactive
, , aktualita
Společnosti Square Enix se v posledním době finančně velice dařilo, neboť vykázala rekordní tržby, a to i přes komerčně málo úspěšné hry Hitman nebo Deus Ex: Mankind Divided. Vedle toho se Square Enix také zbavuje IO Interactive, čili právě tvůrců Hitmana.
K oblíbeným
reklama
Společnost Square Enix nejdříve ohlásila, že se zbavuje studioa IO Interactive, což dává všanc také budoucnost celé restartované série Hitman. Hra z předchozího roku přitom není vůbec špatná. Sbírala spíše pozitivní recenze a představila zajímavý epizodní způsob vydávání, kdy na trh postupně chodily sady misí, které bylo možné kupovat jednotlivě, nebo celkově s plnou cenou. Nicméně z rozhodnutí vydavatele Square Enix to vypadá, že z finančního hlediska Hitman předpoklady nenaplnil.

IO Interactive jsou nejvíce známí právě díky sérii Hitman, a tak společně s nimi visí otazník i nad ní. Nyní je tak toto studio k mání, takže se nejdříve musí najít případný zájemce a pokud se nenajde, je otázka, co se s ním stane. Není také jasné, za kým půjde licence na Hitmana, ale můžeme očekávat, že za IO Interactive.

Vedle této hry se dle představ Square Enix dobře neprodával také Deus Ex: Mankind Divided, což také není špatná hra, ale zákazníci si jako v mnohých jiných případech stěžovali na DLC nabízené už na samotném začátku prodeje a mikrotransakce. Právě za tyto věci ale samotní vývojáři (zde Eidos Montreal a Nixxes Software) zrovna nemohou. Naopak velice dobře se prodávaly hry Final Fantasy XV a Rise of the Tomb Raider pro PS4. Nejspíše právě tyto hry zařídily firmě Square Enix rekordní tržby za poslední fiskální rok, který skončil s letošním březnem, a to 1,7 miliardy liber, což je meziročně o 20 procent lepší.

Fanoušci série Final Fantasy tak budou rádi, že na její pokračování Square Enix určitě nezapomene a jako nejbližší další obsah si připraví rozšíření Stormblood právě pro 14. díl. Co se týče sérii Tomb Raider, tu zase čeká "spin off". Square Enix také poznamenali, že na konzolovém trhu s hrami je stále těžší uspět a právě to mělo potkat Hitmana a Deus Ex, takže dle toho ani tak nešlo o úspěch či neúspěch na PC.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek