www.svethardware.cz
>
>

Star Citizen alfa 3.0 a ty další: na co se můžeme těšit?

Star Citizen alfa 3.0 a ty další: na co se můžeme těšit?
, , aktualita
Vedle Squadron 42 se na CitizenConu 2016 probíralo také hlavní téma, čili Star Citizen. Ještě v letošním roce jsme se dle starších informací měli dočkat alfaverze 3.0, takže jak to bude a jaké jsou další plány?
K oblíbeným
reklama
Nejdříve byly odhaleny informace o modulech Arena Commander a Star Marine. Ten první dostane nový mód, kde budeme bojovat v aréně s piráty, budeme si moci z jejich zničených lodí doplňovat zásoby a dostaneme také nové rozhraní pro úpravu vybavení jednotlivých lodí. Star Marine zase dostane dvě nové PvP arény, a to Station Damien pro až 4 proti 4 a Echo Eleven pro dva 12členné týmy. K dispozici bude také nové vybavení, čili brnění, zbraně včetně granátů, taktický vizor s radarem, zkrátka půjde o již v podstatě hotovou multiplayerovou FPS, kde budeme moci trénovat osobní souboje. Toto se má týkat verze 2.6.

Představen byl také nový komunikační nástroj Spectrum, coby webová aplikace pro potřeby komunity Star Citizen. Obsahovat bude chat, nové fórum, notifikace, a to vše pochopitelně s ohledem na již vytvořené herní klany. Dále tu bude hlasová komunikace, takže nebude třeba používat jiné aplikace jako Discord. První verze Spectra bude k dispozici ještě v tomto roce.

Alfaverze 3.0 už nabídne tzv. persistent universe, čili už skutečnou možnost vstoupit do světa Star Citizen a fungovat v něm tak, jako ve finální verzi hry, ale pochopitelně s jistými omezeními. K dispozici bude zatím jen systém Stanton, v němž budeme moci dělat vše, co se točí kolem obchodování. Na to se nabalí také piráti a pašeráci, takže díky nim také nájemní žoldáci pro ochranu konvojů a lovci odměn. K dispozici budou také nové lodě, a to RSI Ursa Rover, Drake Dragonfly, Drake Caterpillar a RSI Constellation Aquila. Zůstává otázka, kdy se dočkáme této verze, což nebylo upřesněno. Stále tak můžeme doufat ještě v konec tohoto roku.

Chystá se rovněž nová loď, RSI Polaris:


Roadmap Star Citizenu obsahuje dále tři další verze, a to nejdříve 3.1. Ta nabídne těžbu, zpracování surovin, doplňování paliva a vytahování lodí z kvantového cestování (quantum interdiction), což známe už z Elite: Dangerous. Rozšířen bude i systém Stanton a představeny nové lodě jako MISC Hull C, Origin 85x a jiné.

Verze 3.2 bude o opravování a zachraňování, takže přinese další rozšiřování profesí, a to včetně tajných operací pro žoldáky. Chybět nebudou samozřejmě i nové lodě s tím spojené jako Taurus, Phoenix, Terrapin, Harbinger, Sentinel a Reclaimer. Ty si můžete sami najít na webu RSI. Následovat bude verze 3.3 nazvaná Farming & Rescue, takže budeme moci pěstovat a obchodovat s komoditami a také se vydat cestou záchranáře, což má blízko k doplňování paliva. Ještě více se rozšíří systém Stanton (stejně jako v 3.1 a 3.2) a nabídka lodí o Carrack, 890 Jump, Banu Merchantman a MISC Reliant (všechny verze).

Video z prezentace na CitizenCon 2016:


Poslední zatím plánovaná alfa je 4.0, kde už budeme moci cestovat mezi hvězdnými systémy pomocí jump pointů, zkoumat je a objevovat, což přináší další profese a Stanton se ještě více rozšíří. Nové lodi budou už jen dvě: RSI Orion, Anvil Crucible.

Zdroj: RSI

reklama
Nejnovější články
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik19 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik