www.svethardware.cz
>
>
>

Star Citizen opět mění roadmap, Squadron 42 Beta jen tak nepřijde

Star Citizen opět mění roadmap, Squadron 42 Beta jen tak nepřijde
, , aktualita
Cloud Imperium Games, studio stojící za vývojem her Star Citizen a Squadron 42, má další novinky. Jednak nás nepotěší to, že betaverze titulu Squadron 42 byla odsunuta na neurčito a pak tu máme opět nové pojetí roadmap pro samotný SC. 
K oblíbeným
reklama
Cloud Imperium Games tak nepotěší především ty, kteří se těšili na Squadron 42, titul pro jednoho hráče, jímž se možná chtěli zabavit do té doby, než přijde Star Citizen v opravdu použitelné podobě. To ale ještě může trvat velice dlouho, ovšem na tom již nesejde, neboť betaverze hry Squadron 42, která měla přijít už co nevidět, byla odložena. A to ne o pár měsíců či půl roku, ale na neurčito. To ale nemá znamenat, že jde o eufemismus pro její zrušení. Jde jen o to, že tu není pevný termín a že je na něj ještě brzy. 
 
 
Vývojářům hry Star Citizen se nedá upřít, že ji v posledním roce značně vylepšili. Máme tu už nespočet míst k navštívení a lze hrát i dlouhé hodiny, aniž by hra spadla, nebo nás zabil nějaký bug (když máme štěstí), jenže zatím pokulhává vývoj toho, co se ve hře dá dělat.
 
Chybějí některé klíčové herní mechaniky, jako je dynamický systém misí, které se přizpůsobí danému prostředí, hacking, léčení, pořádný looting a s ním spojený inventorář anebo také chytání zločinců, na něž je vypsána odměna. Tyto mechaniky jsou navíc mnohdy spojeny s chybějícími hlavními herními funkcemi, jako je pořádná AI, přítomnost bezpečnostních sil a vůbec systém NPC, které nyní v lepším případě bezcílně chodí či postávají a v horším stojí na lavičkách. 
 
Co se ale změnilo v rámci roadmap? Chris Roberts sděluje, že záměrem bylo jako dříve ukázat, co můžeme očekávat během dalších čtyřech kvartálů, které znamenají čtyři nové verze hry. Jenomže čím více je daný kvartál vzdálen, tím méně můžeme počítat s tím, že novinky v něm obsažené skutečně dorazí, ale to je logické. 
 
Nyní tu máme ale novou roadmap, která ukazuje plánovaný vývoj jednotlivých týmů, které mají na starosti třeba planety, zbraně, lodě, mise, atp. Prozatím jde ale ještě o neúplný dokument, neboť v CIG pracuje nějakých 50 týmů a roadmap jich ukazuje zatím jen 20. 
 
A pokud jde o vývoj Squadron 42, Roberts se chce poučit z problémů CDPR s Cyberpunkem 2077 a uvádí, že hra bude prostě k dispozici až tehdy, kdy bude hotová, a to bez žádného pevného termínu a bez ohledu na to, zda se stihne či nestihne nějaká silná prodejní sezóna. Z toho důvodu se také předem nebudou ukazovat žádné materiály z hry. Až když už bude její nástup na trh opravdu blízko, můžeme očekávat videa, obrázky, atd. 
 
 
Doufejme, že vývoj nebude trvat dalších deset let a že se už v dohledné době dočkáme Star Citizenu v podobě, která už bude opravdu hratelná. Mezitím nás čeká velká aktualizace Elite: Dangerous v podobě Odyssey, kde se vývojáři jistě inspirovali tím, co nabídne právě Star Citizen. Poprvé tak budeme moci vylézt ze své lodi a projít se po planetě či měsíci, což nám dá nové možnosti boje a grindování všeho druhu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek