www.svethardware.cz
>
>
>

Status na Facebooku vás může dostat i do vězení

Status na Facebooku vás může dostat i do vězení
, , aktualita
Už mnohokrát jsme psali o tom, že člověk by si měl dát pozor na to, co píše na Facebooku. Jednomu Američanovi hrozí vězení za to, co napsal o svých zaměstnavatelích ze Spojených Arabských Emirátů.
K oblíbeným
reklama
Sociální sítě dokážou člověku pěkně zatopit. Své by o tom mohl vyprávět mechanik helikoptér Ryan pate z USA, který odjel pracovat do Spojených Arabských Emirátů u společnosti Global Aerospace Logistics. V loňském prosinci se na chvíli vrátil do USA, zasnoubil se se svou přítelkyní a vzhledem k tomu, že chtěl ještě pochodit po doktorech kvůli zraněným zádům, zažádal o prodloužení pobytu v USA. To mu ale jeho zaměstnavatel nedovolil.


Facebook logo


Zlost si vylil pochopitelně na Facebooku (ještě na americké půdě), kde své zaměstnavatele označil za lidi, kteří se tváří jako přátelé, ale v nouzi člověku vrazí kudlu do zad. Postěžoval si i na lidi v Emirátech. Jenže ke své smůle, jakékoli pomlouvání nebo zesměšňování někoho jiného je v Emirátech trestným činem. Když se tedy Ryan vrátil do Emirátů, aby dal výpověď, sbalil si své věci a prodal auto, oslovila jej tamní policie a byl zatčen na 10 dní. Nyní je volný a 17. března bude mít soud. Za tento status na Facebooku mu hrozí až 5leté vězení. Američané se pak snaží vyjednávat a tvrdí, že by neměl být souzen za čin, který byl v místě jeho provedení naprosto legální.

Zdroj: arstechnica.com, bbc.com
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů