www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Broadcasting: Valve spouští streamování her

Steam Broadcasting: Valve spouští streamování her
, , aktualita
Systém Steam dostal od Valve další funkci, a to Steam Broadcasting, díky níž bude moci každý snadno streamovat po Internetu svůj průběh hraní. Valve tak začal "fušovat" do řemesla jiným službám, jako je třeba Twitch.
K oblíbeným
reklama
A dá se říci, že pozice firmy Valve je už od začátku velmi dobrá, však Twitch je specializovaná služba, zatímco Steam Broadcasting je pouze rozšířením systému Steam, který mají na svém počítači nainstalovaný miliony uživatelů, přesněji sto milionů aktivních uživatelů. Ti si tak nebudou muset instalovat žádného přídavného klienta a postačí, když si vyberou ze seznamu přátel toho, který právě "vysílá" a stisknou jedno tlačítko.

Steam Broadcast je k dispozici zatím v betaverzi a zatím umožní krom sledování streamu od přátel také sledovat streamy těch, kteří se rozhodli, že je zpřístupní veřejně. A abychom mohli vysílat do Internetu vlastní stream, je třeba se přes panel s nastavením přihlásit do Steam Client Beta. Pak si budeme moci vybrat, kdo bude moci naše hraní sledovat, tedy zda všichni, přátelé kdykoliv nebo přátelé na požádání. Popřípadě budeme moci rovnou někoho pozvat.

Účelem pak je se pochlubit se svými herními schopnostmi, ale také můžeme tímto způsobem někomu názorně ukázat řešení. Streaming videa z našeho počítače pochopitelně nezačne do té doby, než se někdo přihlásí a rozhodne se ho sledovat a stejně tak skončí, ale uživatel bude mít možnost ho nechat zapnutý i v desktopovém prostředí. Streamované video lze sledovat jen naživo a nelze ho ukládat, ale to se může změnit s příchodem finální verze této služby. Ta také zatím funguje pouze na operačních systémech Windows 7 a 8, přičemž podpora Mac OS X a Linuxu přijde později.

Pokud tedy bude Steam Broadcasting fungovat stejně dobře jako systém ostatních služeb jako Twitch, pak ty budou vzhledem k počtu uživatelů Steamu ve velkých potížích.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů