www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam odhalil nejvýdělečnější hry za rok 2019

Steam odhalil nejvýdělečnější hry za rok 2019
, , aktualita
Nyní už můžeme bilancovat a hodnotit, jaké hry byly v uplynulém roce prodejně nejúspěšnější a k tomu nám mohou pomoci statistiky platformy Steam. Na ten po téměř celý rok vytrvale útočí Epic, ale stále můžeme Steam považovat za největší obchod.
K oblíbeným
reklama
Nicméně i když je Steam stále největší obchod s hrami pro PC a má největší uživatelskou základnu, jeho statistikám ubližuje ten prostý fakt, že řada her se na něj nedostala, nebo dostala se zpožděním. To kvůli exkluzivnímu prodeji, který si zařídila právě společnost Epic Games a v posledním případě titulu Red Dead Redemption 2 to bylo dokonce tak, že šlo o exkluzivitu naruby. Tato hra se první měsíc v případě své PC verze prodávala ve více obchodech, jen ne na Steamu. 
 
 
V žebříčku firmy Valve se umístily na první pohled nesmyslně také tituly řadící se mezi free to play, čili šířené zdarma. Nicméně nejde jen o příjmy z prodeje her, ale o celkové tržby, které dané hry svým autorům, nakladatelům a obchodníkům přinesly. Patří tam tak jednak prodeje DLC a také mikrotransakce. 
 
Žebříček je následující: 
 
 1. Monster Hunter World
 2. Warframe: Empyrean
 3. Destiny 2
 4. Sekiro: Shadows Die Twice
 5. GS: Go Operation Shattered Web
 6. Total War: three Kingdoms
 7. Grand Theft Auto V
 8. The Elder Scrolls Online
 9. Civilisation VI
 10. DOTA2
 11. Player Unknown's Battlegrounds
 12. Rainbow Six Siege
Dále tu máme také žebříčky nejlepších novinek, nejprodávanějších VR titulů, nejlepších her v předběžném přístupu a také nejhranějších titulů. Některé hry se tak dostaly do více žebříčků na přední místa, což není překvapivé, ostatně je logické, že ty nejprodávanější či finančně nejúspěšnější se také budou nejvíce hrát. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů Samsung chce rozšiřovat výrobu, a zvedá proto ceny svých čipů
Obvykle neslýcháme o tom, že by výrobci čipů zvedali ceny svých produktů kvůli tomu, aby mohli financovat rozšíření svých výrobních kapacit. V Samsung Foundry se ale k tomuto kroku nyní rozhodli, takže co konkrétního plánují?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem Gigabyte nabízí 1200W zdroj s integrovaným LCD displejem
Tam, kde obvykle na počítačovém napájecím zdroji najdeme jen štítek se specifikacemi a dalšími údaji, má model Gigabyte AORUS P1200W rovnou barevný LCD displej. K čemu nám tak asi může být? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu Palit varuje: karty používané pro těžbu ztrácí každý rok 10% výkonu
Společnost Palit Microsystems varuje zákazníky, kteří uvažují o koupi grafické karty z druhé ruky a klidně od těžařů kryptoměn. Takové karty prý ztrácí kolem 10 procent výkonu každý rok. Skutečně je tomu tak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů