reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Streacom FLIRC-SE: adaptivní IR modul

, , aktualita
Streacom FLIRC-SE: adaptivní IR modul
Pokud marně hledáte využití pro IR port na svém mobilním telefonu, mohli byste je najít u zajímavé novinky od společnosti Streacom. Ta nám umožní ovládat a také probouzet počítač pomocí infračerveného rozhraní.
Streacom FLIRC-SE: adaptivní IR modul
Jedná se tedy o samostatný IR přijímač určený pro připojení k PC, který se bude zvláště hodit u počítačů typu HTPC. Pochopitelně nejde o ojedinělé zařízení, však něco podobného si kutilové vyrábějí již léta a různé podobné produkty jsou také k zakoupení. My se ale podívejme na to, co nabídne nový Streacom FLIRC-SE. V jeho názvu je jméno firmy FLIRC, neboť ta jej pro Streacom vyrábí (SE jako Streacom Edition).
- přední a zadní strana modulu -


Jedná se o zařízení, které připoojíme pomocí headeru k rozhraní USB 2.0, přičemž příslušné ovladače jsou k dispozici pro systémy Windows, Linux i Mac OS X. Modul je schopen vzbudit počítač ze stavů S4 (STR) i S5, což ovšem vyžaduje ze strany základní desku podporu funkce power to USB, čili napájení USB portů i v uvedených stavech. Pak můžeme naše PC ovládat dle libosti, k čemuž nám může posloužit až 160 zapamatovatelných příkazů a libovolný IR ovladač, s nímž se modul spáruje a my si pak zvolíme, co má které tlačítko dělat.

FLIRC-SE pracuje na vzdálenost až 10 metrů, a to na IR frekvenci 38 kHz. Jeho rozměry jsou 22 x 48 x 13 mm a je zřejmé, že bez trochy kutilství se zde neobejdeme, neboť je nutné tento modul v podobě plošného spoje někam přichytit.

Modul již má být zanedlouho k dispozici na trhu, přičemž cenu jsme se zatím nedozvěděli. Produkty firmy Streacom jsou u nás k dostání v několika obchodech (viz Heureka), takže pokud máte zájem, můžete začít shánět.

Zdroj: TZ Streacom
reklama
reklama
reklama