www.svethardware.cz
>
>
>

Streamz: chytrá sluchátka s DAC a bezztrátovým audiem

Streamz: chytrá sluchátka s DAC a bezztrátovým audiem
, , aktualita
Společnost Streamz vzniklá jako odnož firmy Mozaex představila chytrá sluchátka BluWaws 7.1, která jsou vybavena vlastním dvoujádrovým SoC i operačním systémem Android, ale především mají i vlastní DA převodník a podporu bezztrátového audia.
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy konkrétně o sluchátka treamz BluWaws 7.1 označená za světově první model vybavený DAC a podporou bezztrátového zvuku, čili příslušných formátů. Navíc obsahují i vlastní hardwarovou výbavu, díky niž mohou provozovat systém Google Android. Konkrétně to je 1,6GHz SoC se dvěma procesorovými jádry, v základu 4 GB paměti NAND Flash, možnost zapojit až 32GB kartu microSD a pak tu jsou rozhraní Bluetooth a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Dále nesmí chybět jack pro připojení mikrofonu, baterie a adaptér pro její dobíjení.

Tato sluchátka umožní najednou přehrávat zvuk z více zdrojů, a to s využitím lokálně uložených audio souborů, online rádií, streamovaného audia v lokální síti, audia z televizoru či herní konzole. Pro reprodukci využijí vlatní DAC s kvalitou 48 kHz / 16 bit, zesilovače, 3W vibrační reproduktory plus dva 50mm klasické reproduktory (každý pár má vlastní zesilovač). Rozumět si budou také s formáty WAV CD, FLAC a ALAC.

Dle výrobce jsou BluWaws 7.1 určeny pro uživatele, kteří se nechtějí zabývat s připojováním MP3 přehrávače nebo chytrého telefonu, u nějž by si tak navíc vybíjeli baterii. Obstarají si všechno samy a využít mohou řadu různých zdrojů zvuku, čímž mají nahradit různé typy sluchátek. A právě díky vibračním reproduktorům sluchátka nemusí vyvinout silný přítlak na uši, aby hrála dobře, což se má dle výrobce odrazit v komfortu.

Nicméně všechny tyto vlastnosti mají také jeden následek, a to poměrně vysokou cenu. Ta byla výrobcem stanovena na 549 USD, což je v přepočtu 11 tisíc korun, a to s dostupností od března 2014 (výrobce je ukáže také na CES 2014). Bude tedy velmi záležet na kvalitě zvuku, protože za takovou cenu už se prodávají profesionální hi-end modely, i když jsou na trhu pochopitelně i podstatně dražší.

Hlavní otázkou tak je, zda vedle různého hardwaru zbyl i dostatek prostředků na kvalitní audio komponenty, s nimiž by se BluWavs 7.1 vyšvihly ze šedého průměru.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek