www.svethardware.cz
>
>
>

Streamz: chytrá sluchátka s DAC a bezztrátovým audiem

Streamz: chytrá sluchátka s DAC a bezztrátovým audiem
, , aktualita
Společnost Streamz vzniklá jako odnož firmy Mozaex představila chytrá sluchátka BluWaws 7.1, která jsou vybavena vlastním dvoujádrovým SoC i operačním systémem Android, ale především mají i vlastní DA převodník a podporu bezztrátového audia.
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy konkrétně o sluchátka treamz BluWaws 7.1 označená za světově první model vybavený DAC a podporou bezztrátového zvuku, čili příslušných formátů. Navíc obsahují i vlastní hardwarovou výbavu, díky niž mohou provozovat systém Google Android. Konkrétně to je 1,6GHz SoC se dvěma procesorovými jádry, v základu 4 GB paměti NAND Flash, možnost zapojit až 32GB kartu microSD a pak tu jsou rozhraní Bluetooth a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Dále nesmí chybět jack pro připojení mikrofonu, baterie a adaptér pro její dobíjení.

Tato sluchátka umožní najednou přehrávat zvuk z více zdrojů, a to s využitím lokálně uložených audio souborů, online rádií, streamovaného audia v lokální síti, audia z televizoru či herní konzole. Pro reprodukci využijí vlatní DAC s kvalitou 48 kHz / 16 bit, zesilovače, 3W vibrační reproduktory plus dva 50mm klasické reproduktory (každý pár má vlastní zesilovač). Rozumět si budou také s formáty WAV CD, FLAC a ALAC.

Dle výrobce jsou BluWaws 7.1 určeny pro uživatele, kteří se nechtějí zabývat s připojováním MP3 přehrávače nebo chytrého telefonu, u nějž by si tak navíc vybíjeli baterii. Obstarají si všechno samy a využít mohou řadu různých zdrojů zvuku, čímž mají nahradit různé typy sluchátek. A právě díky vibračním reproduktorům sluchátka nemusí vyvinout silný přítlak na uši, aby hrála dobře, což se má dle výrobce odrazit v komfortu.

Nicméně všechny tyto vlastnosti mají také jeden následek, a to poměrně vysokou cenu. Ta byla výrobcem stanovena na 549 USD, což je v přepočtu 11 tisíc korun, a to s dostupností od března 2014 (výrobce je ukáže také na CES 2014). Bude tedy velmi záležet na kvalitě zvuku, protože za takovou cenu už se prodávají profesionální hi-end modely, i když jsou na trhu pochopitelně i podstatně dražší.

Hlavní otázkou tak je, zda vedle různého hardwaru zbyl i dostatek prostředků na kvalitní audio komponenty, s nimiž by se BluWavs 7.1 vyšvihly ze šedého průměru.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů