reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

styxik

Registrace: 4.11.2007
Komentářů: 14, score -2.7
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 17.6.2022 s hodnocením 0:
Jako vlastník mikrozdroje FVE a laik, který problematiku sleduje se domnívám, že hlavní problém není výroba elektřiny nezatěžující ekosystém, ale distribuce a skladování. Sám mám násobně velké přebytky, ale v současnosti je nemám jak smysluplně využít, takže my je vyžírá zdarma ČEZ.
V postsovětských a podobných zemích je stále protežována výroba velkými zdroji a následná centrálně řízená distribuce, protože je to výhodné pro pár jedinců ­(moc a peníze­). Zrovna v bateriových decentralizovaných úložištích a decentralizované správě distribuce je největší potenciál a právě na příkladu Enovixu je vidět, že to dává smysl. Elektřina proudí stále a ani zdaleka se při současné distribuci efektivně nevyužije. Na západ od nás to pochopili dříve, takže když tam někdo vlastní malý lokální zdroj, může si vlastní elektřinu poslat sousedovi, nebo na jiné odběrné místo. Velké battery box vykrývají celkovou špičku, menší zase stabilizují odběry na nabíjecích stanicích pro auta. A to u nás bude, až někdo odstraní pijavice, které profitují ze současného stavu. A tudy vede cesta.
Komentář z 10.11.2022 s hodnocením -1:
Mám EV a FVE. Zrovna tenhle koncept Volva mě neoslovil, ale takový Rivian R1T by byl pro moji práci ideál. Bohužel než se tu ukáže....
Komentář z 11.12.2021 s hodnocením -2:
Jedna věc jsou náklady a investice na vývoj, jiná snaha přinutit používat jenom vlastní technologie a odstřihnout je od konkurence. Já jako dlouholetý uživatel Apple věcí jsem se systémem svázán, protože nemám alternativu a to samé platí i pro Microsoft. A to, že aplikace iOS jsou vázané pouze na AppStore a podobně se Apple snaží uzavírat aplikace pro MacOS je podle mně svinstvo a nemá nic společné s konkurenčním bojem. Proč si na HW od monopolního výrobce technologie nemohu koupit aplikace přímo od vývojáře SW? A nechte si keci o bezpečnosti a podobně. Do teď to, světe div se bez problémů šlo a najednou je problém? To ­"kapitalistické­" tržní prostředí skončilo globalizací, naprosto šíleným patentovým právem a totálním vymýváním mozků cíleným marketingem, debilními influencemi, kupovanými recenzemi a pod. Takže nedělám si o této kauze iluze ani o tom, jaké cíle má Epic Games. Prostě buď máme totalitu typu komančů, nebo mega korporace s nahoněnými právníky. Kde jsou časy rozmanitosti výrobců HW ­- Atari, Amiga, Commodore, Sinclair, PowerPC, Umax ... SW Aldus, Freehand ..., pro x86 bylo několik alternativ OS. To vše je v prdeli. Dnes i když něco zajímavého vznikne, tak od počátku je to StartUp ­(pro mně už jenom pejorativ­), kde je jediná snaha od počátku to prodat za velké prachy. Nic ve smyslu něco vytvořit, udržet to a dělat v tom. Takže vše co za něco stojí schramstne megakorporace, která z toho buď udělá hovno na rýžování peněz, nejlépe systémem předplatného, nebo to na úkor jiné vlastní sračky potopí. Takže abych se vrátil na počátek mého výlevu. Jsem ze staré školy, aplikace používám pouze ty, které si mohu koupit od koho uznám za vhodné a nejsou vázané na debilní předplatné.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 2.11.2022 s hodnocením -8:
Co příspěvek to odborný názor.
Jednou CPU, pak foťáky, Covid, vojna na Ukrajině, odborníci na historii a hned zas naprosto perfektní znalosti ekonomiky, FVE, akumulátorů, atomových elektráren ....

Spolek komediálních návštěvníků fór, které majitelé webových stránek kvůli sledovanosti nechtějí eliminovat a tak kontraproduktivně odrazují potencionální čtenáře a přispěvatele.