www.svethardware.cz
>
>
>
>

Super Talent přináší heslem chráněné flash disky

, , aktualita
Společnost Super Talent odhalila své nejnovější flash disky DataGuardian, které jsou chráněny pomocí hesla a také mají blokovat útoky pomocí malware. Zpráva však konkrétně neříká, pomocí čeho konkrétně jsou data chráněny. Disk má však vlastní...
K oblíbeným
reklama
Společnost Super Talent odhalila své nejnovější flash disky DataGuardian, které jsou chráněny pomocí hesla a také mají blokovat útoky pomocí malware. Zpráva však konkrétně neříká, pomocí čeho konkrétně jsou data chráněny. Disk má však vlastní firmware s aplikací pro jeho odemčení, kterou tedy nelze prostým formátováním smazat a nepotřebuje zvláštní oddíl. Po odpojení z počítače se také automaticky zamkne.


Data Guardian má kovovou schránku, vysunovací konektor, je kompatibilní s USB 2.0 a přichází v 4GB, 8GB a 16 GB kapacitách. O rychlostech se zpráva nezmiňuje, ale dle videa bude zapisování na něm probíhat rychlostí kolem 4 MB/s.

O ceně ani příchodu na trh se prezentace nezmiňuje.

Zdroj: TCM

reklama
Nejnovější články
Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026 Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru? Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru?
Výzkumníci z University of Cincinnati vyvíjejí základ nové sítě robotických zařízení, která by byla schopna opravovat satelity na nízké orbitě a také jim zajišťovat doplňování paliva. Kdo za tímto projektem stojí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cougar Conquer 2: skříňová extravagance Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů
V poslední době se můžeme kochat pohledem na stále větší počítačové čipy, ale to především díky tomu, že jsou tvořeny více monolity. Jeden takový s plochou přes 3000 milimetrů čtverečných využívá i karta od Preferred Networks. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí
Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) získala dalšího robotického obyvatele, jímž je CIMON-2. A jak jeho název napovídá, není to první robot svého druhu. Už loni na ISS pobýval jeho předchůdce CIMON od IBM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře