reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Supermicro nabízí ATX desky se dvěma LGA 4189 pro xeonové Ice Lake

, , aktualita
Supermicro nabízí ATX desky se dvěma LGA 4189 pro xeonové Ice Lake
Na základní desce formátu ATX bychom dnes ani nečekali dvě procesorové patice, natož pak typ LGA 4189 pro procesory Intel Xeon generace Ice Lake-SP. Společnost Supermicro se ale rozhodla, že právě takovou nabídne, respektive rovnou dvě. 
Supermicro nabízí ATX desky se dvěma LGA 4189 pro xeonové Ice Lake
Supermicro tak do své nabídky zahrnula desky X12DPL-NT6 a X12DPL-i6, které mají velice podobnou výbavu. Obě mají formát ATX, čili procesorové patice společně s paměťovými sloty na nich zaberou téměř polovinu plochy a vedle nich tu zbyde místo už jen pro čtyři sloty PCIe x16. Paměťových slotů tu máme celkem osm, čili čtyři pro každou patici, což ale znamená, že procesory budou moci využít jen čtyři kanály. Deska také podporuje maximálně 1 TB paměti na patici, čili celkově 2 TB DDR4-3200 ECC paměti. Supermicro také doporučuje, aby byly do patic instalovány procesory s maximálním TDP 185 W. 
Supermicro X12DPL-i6
 
Jsou tu tak očekávatelná omezení vyplývající z malých rozměrů desek. Co se týče jejich slotů PCIe x16, všechny jsou generace 4.0 s odpovídající propustností. Pro vzdálenou správu systému lze použít čip ASPEED AST2600 BMC a dále tu máme pěknou sestavu 12 portů SATA s podporou polí RAID 0, 1, 5 a 10 plus dva PCIe 4.0 x4 M.2 pro 110 a 80mm verze (první slot) nebo pro 80mm SSD (druhý slot). 
 
 
 Supermicro X12DPL-NT6
 
Jaký je ale rozdíl mezi těmito modely desek? Supermicro X12DPL-NT6 je lépe vybavená a využívá dva 10Gb/s ethernetové porty napojené na kontroler Intel X550, který je schován pod svým hliníkovým pasivem, jejž na druhé kartě nenajdeme. Dále má také port s PCIe 4.0 x8 pro NVMe disky. Supermicro X12DPL-i6 namísto toho nabízí jen dva 1Gb/s Ethernety s Intel i210. Jinak ale jde o identické plošné spoje a zbylou výbavu, která v případě zadních I/O portů čítá ještě dva USB 3.2 G1 Type-A. 
 
Zdroj: Anandtech


reklama
reklama
reklama