www.svethardware.cz
>
>

Svůj počítač si postavím sám!

Svůj počítač si postavím sám!
, , článek
Je pro Vás toto prohlášení nepředstavitelné? Zdá se Vám, že byste to nikdy nedokázali? Odmítáte uvěřit těm, co tvrdí, že na tom vlastně nic není? Pokud ano, tak je tento návod určen právě pro Vás a doporučujeme mu věnovat svou pozornost.
K oblíbeným
reklama
Existuje velké procento uživatelů, kteří se nespokojí s nákupem hotové sestavy a velmi rádi a pečlivě si komponenty pro svůj nový počítač vyberou sami. Někteří z nich se o vhodném výběru komponent také poradí na některém diskusním fóru, třeba zde na SHW, kde jsou samozřejmě vítáni.

Zároveň ale také existuje velké procento uživatelů, kteří se poté obávají si z takto vybraných komponent počítač složit a raději investují nemalé částky za to, že jim e-shop zašle novou sestavu již složenou, případně využijí jiné firmy, která jim jejich novou sestavu složí, opět samozřejmě za nemalý finanční obnos. Přitom sestavení počítače není nic složitého a můžeme ho směle přirovnat ke stavebnici, kde do sebe všechno zapadá a v podstatě nic nejde vložit jinam nebo připojit obráceně.

Navíc nejste vázáni nutností nakoupit všechny komponenty u té firmy, která Vám bude sestavu skládat a můžete tak zkombinovat hned několik dodavatelů, čímž je možné na dnešním trhu rovněž ušetřit další nemalou finanční částku.

Dalším a neméně důležitým faktorem je skutečnost, že při vlastnoruční stavbě počítače naprosto přesně víte, co a jak máte kde zapojeno a navíc si přitom můžete pohrát s úklidem přebytečných kabelů nebo třeba s regulací připojených ventilátorů. Takovýto počítač pak bude již navždy "Vaší" sestavou.

Ti, kdo již někdy sami počítač složili, mi jistě potvrdí, že je to v podstatě docela zábava a pocit po prvním zapnutí a úspěšném proběhnutí POSTu (Power-On-Self-Test) je úplně jiný, než když si domů přinesete hotovou "bednu".


- pro zvětšení klikněte -

Pokud tedy patříte do skupiny uživatelů, kteří na úvodní otázky odpověděli třikrát ANO, zkuste využít našeho návodu a ušetřit tak několik stokorun, které můžete raději investovat například do nákupu lepší komponenty pro svůj nový počítač.

Ještě než se společně vrhneme na samotnou stavbu počítače, projdeme si postupně všechny základní komponenty a rozebereme si několik typů, na které se zaměřit již během jejich výběru, zejména z hlediska jejich funkční a rozměrové kompatibility, která by nám mohla později při sestavování způsobit problémy.
reklama
Nejnovější články
Prodej čipů letos přinese tržby 522 miliard dolarů Prodej čipů letos přinese tržby 522 miliard dolarů
Dle společnosti IDC se mohou výrobci čipů letos obecně těšit na vyšší tržby, a sice dle odhadu 522 miliard dolarů oproti 464 miliardám v předchozím roce. A je zřejmé, že kdyby byly dostupné kapacity, bylo by to ještě mnohem lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft nikdy na prodeji samotných konzolí Xbox nevydělával Microsoft nikdy na prodeji samotných konzolí Xbox nevydělával
Soudní pře mezi firmami Epic a Apple nám už přinesla přehled zaplacených obnosů za hry, které Epic Games Store nabízel v roce 2019 zdarma a nyní se i od zástupkyně Microsoftu dozvídáme pravdu o ziskovosti prodejů konzolí Xbox. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Průzkum Steamu: objevuje se RTX 3060, po Radeonech RX 6000 ani památky Průzkum Steamu: objevuje se RTX 3060, po Radeonech RX 6000 ani památky
Steam vydal pravidelnou statistiku zastoupení hardwaru na své platformě. Poprvé se zde objevily grafické karty GeForce RTX 3060. Na druhou stranu se zde stále ještě neobjevil žádný z nových Radeonů RX 6000.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
TSMC bude vyrábět 5nm čipy pro těžební ASIC od Bitmain TSMC bude vyrábět 5nm čipy pro těžební ASIC od Bitmain
Nejmodernější výrobní proces firmy TSMC, který je už běžně nasazen, bude nově využit také pro produkty společnosti Bitmain, kterou známe díky jejím ASIC specializovaným pro těžbu kryptoměn. Čeho se to bude týkat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung dává k dispozici I-Cube4: 2,5D pouzdření pro výkonný hardware Samsung dává k dispozici I-Cube4: 2,5D pouzdření pro výkonný hardware
Společnost Samsung přichází s nabídkou technologie I-Cube4, která slouží k 2,5D pouzdření výkonných čipů s využitím velice tenkého křemíkového interposeru. Jaké jsou výhody této nové technologie? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek