www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology DS1515+ a DS1815+: NAS pro náročné

Synology DS1515+ a DS1815+: NAS pro náročné
, , aktualita
Známý výrobce NAS serverů Synology si připravil dva nové modely DiskStation DS1515+ a DS1815+ vybavené pěti a osmi šachtami pro pevné disky. Určeny jsou pro náročnější zákazníky a především malé či střední podniky.
K oblíbeným
reklama
Synology DiskStation DS1515+ a DS1815+ tedy nabídnou potenciál pro slušnou kapacitu danou pěti či osmi instalovanými pevnými disky, přičemž výrobce u nich myslel především na šifrování a ochranu dat. Na to by měly slyšet především podniky, u nichž je ochrana dat proti úniku a zneužití velmi důležitá, či by alespoň být měla.DiskStation DS1515+


Oba modely si jsou velmi pdoobné a liší se v podstatě jen počtem diskových šachet či šuplíků. Založeny jsou tak na procesoru Intel Atom z řady C2000, který pracuje na 2,4 GHz a je vybaven instrukcemi AES-NI pro hardwarové šifrování dat. Oba mají také operační paměť rozšiřitelnou až na 6 GB a také čtyři gigabitové LAN porty s podporou funkcí Failover a Link Aggregation. Díky tomu může datová propustnost přes síť dosáhnout až 410 MB/s u DS1815+ a 390 MB/s u DS1515+, což se týká uploadu. Rychlost downloadu je pro oba stejná, a to až 450 MB/s. Pro tyto účely můžeme využít SSD jako cache.DiskStation DS1815+


DiskStation DS1515+ a DS1815+ můžeme také využít společně s expanzním boxem DX513, díky čemuž jejich celková kapacita vzroste až na 90 TB a 108 TB. Tyto NAS samozřejmě využívají operační systém DSM (DiskStation Manager), který pracuje i na podstatně jednodušších a levnějších modelech.

DS1515+ a DS1815+ jsou nyní dostupné, přičemž do našich obchodů se dle Heureky zatím dostal jen větší model, který přijde na cca 24.000 Kč s daní.

Zdroj: TZ Synology


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů