Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Synology nabízí výkonný NAS DS413

19.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Synology nabízí výkonný NAS DS413
Na trh se nyní dostává horká novinka v podobě NAS serveru Synology DiskStation DS413, který již stihl na Computexu 2012 získat ocenění „Nejlepší volba“ (Best Choice Award) v kategorii diskových úložišť. Nabídne nám čtyři diskové šachty s...
Na trh se nyní dostává horká novinka v podobě NAS serveru Synology DiskStation DS413, který již stihl na Computexu 2012 získat ocenění „Nejlepší volba“ (Best Choice Award) v kategorii diskových úložišť. Nabídne nám čtyři diskové šachty s rozhraním SATA, gigabitové Ethernetové rozhraní a možnost rozšíření kapacity pomocí eSATA nebo i USB 3.0. Ty se dají samozřejmě využít i pro jiné účely.

Dále se Synology chlubí módem hibernace, v němž si DS413 vezme pouze 3,3 W a probudí se během několika sekund. V plné zátěži pak můžeme očekávat spotřebu kolem 36 W. O tu se podělí také dvoujádrový procesor Freescale QorlQ, který je také nový a pracuje na frekvenci 1,06 GHz. K dispozici pak má 1 GB operační paměti.

DS413 podporuje také hardwarové šifrování dat s rychlostí čtení 46,81 MB za vteřinu a rychlostí zápisu 23,46 MB/s při 256bitovém šifrovacím klíči. Bez šifrování si ale při čtení dosáhne na maximum ethernetové rozhraní a zápis se má pohybovat kolem 81 MB/s (RAID 5).

O chlazení se postarají dva 92mm ventilátory a samotný uživatel bude mít k dispozici "okenní" operační systém DiskStation Manager 4.1, který bude běžet v okně internetového prohlížeče.

DiskStation 413 se již prodává za cenu od 11000 Kč s daní a my již zítra přineseme jeho recenzi.

Zdroj: TZ Synology