Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Synology odhaluje DiskStation DS2413+ pro 12 disků

9.10.2012, Jan Vítek, aktualita
Synology odhaluje DiskStation DS2413+ pro 12 disků
Společnost Synology si připravila zbrusu nový NAS server s označením DiskStation DS2413+. Ten je určen pro uživatele a menší firmy lačnící po vysoké kapacitě, kterou má zajistit až 12 pevných disků, které může případně doplnit připojené...
Společnost Synology si připravila zbrusu nový NAS server s označením DiskStation DS2413+. Ten je určen pro uživatele a menší firmy lačnící po vysoké kapacitě, kterou má zajistit až 12 pevných disků, které může případně doplnit připojené úložiště Synology DX1211 pro další disky.

DiskStation DS2413+ dále slibuje vysokou spolehlivost díky použitým "kontrolním mechanismům", mezi něž dle výrobce patří pasivní chlazení procesoru, přičemž oběh vzduchu zajistí jeden hlavní ventilátor a dále tu je možnost snadné a rychlé výměny disků a druhé rozhraní Gb Ethernet, které může posloužit vedle navýšení výkonu i jako záloha.

Ve výbavě má tato novinka 2,13GHz dvoujádrový Atom, až 2 GB paměti s možností navýšení na 4 GB, a to vše mu společně s RAID 5 a Link Aggregation dovolí dosáhnout rychlosti čtení až 201 MB/s a zápisu 197 MB/s. Dále se nezapomnělo na rozhraní USB 3.0, podporu iSCSI pro integraci do virtualizačních řešení jako VMware vSphere VAAI, Citrix XenServer a Microsoft Hyper-V.

Samotný NAS využívá operační systém DiskStation Manager 4.1 (DSM 4.1), tedy stejný jako i modely řad Synology DiskStation a RackStation. Jeho dostupnost je okamžitá a pokud se chcete dozvědět více, můžete pokračovat na stránky výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Synology