www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology představuje až 16TB pevné disky HAT5300 do svých NASů

Synology představuje až 16TB pevné disky HAT5300 do svých NASů
, , aktualita
Společnost Synology nemá ve svém portfoliu jen NASy, ale poslední dobou ho rozšiřuje i o SSD a pevné disky. Právě do třídy pevných disků zamíří nová řada HAT5300, která nabídne kapacitu až 16 TB.
K oblíbeným
reklama
Synology přichází s novinkou v podobě pevných disků optimalizovaných pro své NASy. Jde o řadu HAT5300, která přináší vylepšení pro co nejvyšší sekvenční propustnost a zvyšuje tak možný počet souběžných klientů. Propustnost by měla být až o 23 % lepší. Díky Persistent Write Cache je snížena pravděpodobnost poškození dat při výpadku napájení a zajímavostí je také technologie jednotné aktualizace. K updatu firmwaru dochází při aktualizaci aplikace DiskStation Manager (DSM), takže při jednom zásahu se udělá oboje a snižuje se tak počet odstávek systému z důvodu údržby. Střední doba mezi poruchami činí 2,5 milionu hodin a ročně mají zvládnout zápis až 550 TB dat.
 
Synology HAT5300
 
K dispozici budou ve třech kapacitách 8 TB (HAT5300-8T), 12 TB (HAT5300-12T) a 16 TB (HAT5300-16T). Ve všech třech případech jsou určeny pro rozhraní SATA 6Gb/s a jde o 3,5" modely se 7200 otáčkami za minutu. Menší modely mají 256MiB cache, největší 16TB varianta nabídne 512 MiB. Maximální dlouhodobá přenosová rychlost činí v pořadí kapacit od nejmenší po největší 230 MB/s, 242 MB/s a 262 MB/s. Spotřeby se pak pohybují od 6,38 do 4 W v režimu nečinnosti (idle), resp. 9,1 až 7,63 W při náhodném přístupu. Největší verze je tedy nejúspornější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře